Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Nadace Partnerství předala ocenění vítěznému Městu stromů

1. 11. 2010 - BRNO [Econnect/Nadace Partnerství]

V Senátu se dnes dopoledne uskutečnilo slavnostní předání žezla vítěznému Městu stromů - Broumovu. Zástupci Broumova převzali putovní žezlo v podobě skleněného stromu z rukou senátorky Jany Jurenčákové a Eduarda Heczka, náměstka primátora města Havířova, které vyhrálo soutěž v minulém roce. Součástí akce bylo také vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže Entente Florale Europe (Evropská kvetoucí sídla), v níž se Havířov umístil na úspěšné stříbrné příčce.

Soutěž Město stromů každoročně vyhlašuje Nadace Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice. „Broumov je po Kroměříži, Tachově, Krnově a Havířově v pořadí již pátým Městem stromů. Vítězné město uspořádá pro své obyvatele jednoroční kampaň inspirovanou stromy a přírodou,“ říká koordinátorka soutěže Hana Zuchnická z Nadace Partnerství. Lidé z Broumova se tak mohou těšit na řadu kulturních akcí, soutěží, výstav, ale také sázení stromů a veřejná projednání nové podoby několika městských parků.

O tom, že si Broumov titul právem zaslouží, nebylo pochyb. „Z přihlášky bylo vidět, že se Broumov dlouhodobě zabývá obnovováním městské zeleně a snaží se své obyvatele vzdělávat a aktivně zapojovat do péče o životní prostředí města,“ uvádí jedna s porotkyň soutěže Město stromů, Hana Zmítková ze společnosti Tetra Pak. Odměnou pro vítěze soutěže je pak prémie 50 tisíc korun od společnosti Tetra Pak a poukaz na zahradnické služby v hodnotě 100 tisíc korun od firmy Zahrada Olomouc.

Vedle prestižního titulu Město stromů získal Broumov také možnost zapojit se v příštím roce do celoevropského klání Entente Florale Europe (Evropská kvetoucí sídla), ve kterém získal jeho předchůdce, Havířov, stříbrnou plaketu. Porota této mezinárodní soutěže, složená ze zástupců účastnických zemí, navštívila Havířov na počátku července. Havířov byl pochválen za vzdušnost a umístění města mezi parky a lesy, za architekturu v centru obce i počet stromů. Kritika se objevila zejména ve spojení s grafitti na stěnách domů.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost v EU - návod k použití

http://obcan.ecn.cz/eu
Občanská společnost
Praktické informace jak využít občanská práva v Evropské unii Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz