Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Praze proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků Čs. kola mezinárodní výtvarné soutěže DAF

4. 11. 2010 - PRAHA [Svoboda zvířat]

V pražské Kavárně Velryba proběhlo dnes večer slavnostní vyhlášení výsledků Česko-slovenského kola mezinárodní výtvarné soutěže Designem proti kožešinám 2010 (Design Against Fur - DAF). Kromě předání cen byla představena nová putovní výstava DAF10 a došlo k oficiálnímu zahájení Listopadu – měsíce bez kožešin.

Akci zahájila Barbora Večlová, místopředsedkyně o. s. Svoboda zvířat, které v České republice a na Slovensku soutěž DAF koordinuje. Následovalo stručné představení soutěže její koordinátorkou Lucií Moravcovou ze Svobody zvířat a poté se předávaly ceny. „Vyhlášení se kromě vítězných studentů zúčastnili také zástupci odborné poroty, kteří nejlepší práce vybírali. Mohli tak společně prodiskutovat klady i zápory jednotlivých návrhů,“ vysvětluje Moravcová.

Česko-slovenské kolo soutěže vyhrál student Soukromé střední uměleckoprůmyslové školy Zámeček v Plzni Milan Karas s plakátem, který zobrazuje krvavý kouzelnický klobouk a motto „Simsalakill“. „Milanův návrh jsme vybrali proto, že byl jednoznačně nejoriginálnější, a to ze všech plakátů, které jsme v posledních letech v soutěži posuzovali,“ vysvětluje Tomáš Kopečný, předseda poroty, a dodává: „Návrh obsahuje výbornou myšlenku, je pochopitelný většině veřejnosti a má mezinárodní přesah. Zároveň je ze soutěžních plakátů vizuálně nejatraktivnější.“

Svoboda zvířat také představila novou putovní výstavu s názvem DAF10. „Výstava obsahuje 13 soutěžních plakátů z ročníku DAF 2010. Zahrnuje jak vítězné české práce a vítězné plakáty světových oblastí, tak i další vybrané práce, které zaujaly porotu. Výstavu budeme zdarma půjčovat školám, čajovnám či do dalších vhodných institucí,“ dodává Moravcová. V Kavárně Velryba si výstavu DAF10 můžete prohlédnout až do 28. listopadu 2010.

Na závěr moderátor Braňo Holiček oficiálně zahájil projekt „Listopad – měsíc bez kožešin“, který o. s. Svoboda zvířat vyhlásilo za účelem upozornění na skutečnost, že právě v listopadu dochází k zabíjení a „kožkování“ tzv. kožešinových zvířat. V listopadovém měsíci proběhne několik akcí pro veřejnost: „V půlce listopadu budou naši dobrovolníci a příznivci z celé České republiky rozdávat letáčky o tzv. kožešinových zvířatech v mnoha městech. Kromě toho chystáme ještě překvapení v rámci programu Obchod bez kožešin, který v ČR koordinujeme,“ popisuje Moravcová.

Listopad – měsíc bez kožešin bude zakončen v pátek 26. 11., tedy na Světový den bez kožešin, protestním průvodem a veřejným promítáním v Praze.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz