Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Charita Olomouc nabízí terénní pracovní poradenství

2. 12. 2010 - PRAHA [Econnect]

Středisko Khamoro pro etnické menšiny a poradenství reaguje na potřebu poskytování nových forem poradenství lidem žijícím v tzv. sociálně vyloučených lokalitách. Díky prostředkům z Evropského sociálního fondu tak může na Olomoucku nabízet novou službu s názvem Terénní pracovní poradenství.

Pracovníci Charity se tak v místě bydliště uživatelů ještě více zaměřují na práci s dospělými lidmi, kteří hledají práci nebo chtějí pomoci v jiné závažné situaci. V rámci tohoto programu rovněž pracují s mládeží a koordinují veřejnou službu, která je určena pro nezaměstnané.

Do projektu jsou zapojeni tři zaměstnanci; terénní pracovnice již pravidelně dojíždí do vyloučené lokality ve Velké Bystřici, kde pomáhá jednotlivcům i rodinám, kteří mají zájem zlepšit svou situaci. Nabízí pomoc převážně v oblasti zaměstnanosti -- sestavování životopisu, registrace na úřadu práce, hledání si vhodného zaměstnání, brigád, vzdělávacích kurzů apod. Mimo to ale řeší i problémy s exekucemi, zadlužeností, bydlením aj.

Koordinátorka veřejné služby zprostředkovává veřejnou službu těm, kteří o ni projeví zájem. Díky odpracování 20 až 30 hodin veřejné služby si může nezaměstnaný zvýšit dávku hmotné nouze. Také získává pracovní návyky a je větší šance, že si práci v budoucnu udrží.

Terénní pracovní poradce pro mládež pracuje přímo v Olomouci. V současné době dochází i do lokality v ulici U Cukrovaru, kde je velká koncentrace sociálně vyloučených osob. Zde organizuje mj. volnočasové programy pro děti a realizuje doučování i psaní domácích úkolů. Mimo to se zaměřuje na tvorbu preventivních programů, které v budoucnu bude nabízet školám a realizovat je přímo ve třídách na druhém stupni základní školy (8. a 9. třída) a prvním či druhém ročníku středních škol.

"V rámci olomouckého komunitního plánování sociálních služeb byla ve městě vytipována další lokalita ohrožená sociálním vyloučením, a to ubytovna U Cukrovaru v Olomouci-Holici. Doposud zde pracovali sociální pracovníci z občanských sdružení DROM Brno a Romodrom. Nyní zde působí i Charita Olomouc. Od nové spolupráce si slibujeme zlepšení sociální situace zejména rodin žijících na ubytovně. Zároveň by také mělo dojít ke zklidnění situace v městské části Olomouc-Holice, která v srpnu vrcholila předáním petice Radě města Olomouce. Více než 500 holických občanů si v ní stěžovalo na nevhodné chování některých obyvatel ubytovny U Cukrovaru," přiblížila změněné poskytování soc. služeb v lokalitě Pavla Nachtmannová, vedoucí Oddělení soc. kurátorů Magistrátu města Olomouce.

Středisko Khamoro těmito aktivitami rozšiřuje své služby a snaží se i takto narušit bludný kruh sociálního vyloučení. Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz