Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Cena Nadace ERSTE za přínos sociální integraci - Termín pro podání přihlášek byl prodloužen do půlnoci 15. prosince!

9. 12. 2010 - PRAHA [Econnect/Nadace ERSTE]

Do soutěže o Cenu Nadace ERSTE za přínos sociální integraci 2011 se můžete se svými projekty přihlásit do 15. prosince 2010. Cena je udělována každé dva roky neziskovým organizacím a dalším subjektům v zemích střední a jihovýchodní Evropy. Klade si za cíl odměnit a zviditelnit oceněné projekty a organizace a přispět tak k rozvoji občanské společnosti v regionu. Mezi vítězné organizace bude rozděleno celkem 610 000 eur.

První cena je 40 000 EUR (tj. asi 1 milion korun). Organizace na 2. až 30. místě získají mezi 15 a 20 tisíci EUR. Získané prostředky mohou organizace použít pro financování své činnosti podle svého uvážení. Všech 100 projektů v užším výběru bude podpořeno profesionálními PR službami a prostorem v médiích a bude zařazeno do sítě projektů, doporučovaných Nadací ERSTE potenciálním donátorům z podnikatelského sektoru. (www.socialintegration.org/network).

KDO SE MŮŽE PŘIHLÁSIT?

Ocenění mohou získat neziskové organizace, ale i organizace veřejné správy, organizace zaměřené na občanskou společnost, soukromé iniciativy, náboženské komunity a zástupci médií. Organizace, které se snaží o pokrok v oblasti sociální integrace, a které přišly s inovativní službou, přístupem nebo produktem jako odpovědí na určitý problém v této oblasti. Nominovány mohou být projekty už proběhlé nebo právě probíhající. Projekty budou vyhodnocovat a ověřovat místní hodnotitelé a posléze mezinárodní porota složená z dvaceti odborníků z oblastí sociální integrace, občanské společnosti, politiky a médií.

Přihláška se podává v češtině na jednoduchém formuláři. 10 prostých otázek, 10 přímých odpovědí. Informace o Ceně získáte a přihlášku můžete podat na webu erstestiftung.org/integration-award-apply/Cz/

INFORMAČNÍ SETKÁNÍ o Ceně Nadace ERSTE

Nadace ERSTE pořádá ve větších městech ČR informační setkání pro potenciální uchazeče o Cenu. Na setkání program zevrubně představíme a poskytneme informace potřebné pro přihlášení se, a také informace o procesu výběru a hodnocení. Srdečně zveme všechny zástupce organizací, které by se chtěly o cenu ucházet. Rozvrh informačních setkání, jakož i další detailní informace, najdete na shora uvedeném webu, nebo se obraťe na koordinátora ceny v ČR:

Štěpán Moravec
E-mail: stepan.moravec@socialintegration.org
Tel: 777 787 921


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz