Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tříkrálová sbírka se blíží, doprovodí ji soutěž

23. 12. 2010 - OLOMOUC [Econnect]

Prvních čtrnáct dní roku 2011 bude na severní Moravě opět probíhat koledování Tříkrálové sbírky. Koledníci budou roznášet požehnání do našich domovů a sbírat prostředky na pomoc lidem v nouzi a podporu charitního díla. Tříkrálovou sbírku opět doprovodí kolednická soutěž.

Rok se sešel s rokem a tříkráloví koledníčci na začátku ledna zaplní ulice také na severní Moravě. Od 1. do 14. ledna je v ulicích a před svými domy budete moci potkat i Vy. Stejně jako v předchozích letech budou i letos charitní koledníčci vybírat finanční prostředky na pomoc v lidem v nouzi a podporu charitního díla.

„Během Tříkrálové sbírky 2010 vykoledovali charitní koledníčci v ostravsko-opavské diecézi více než 11 milionů korun, které pomohly potřebným u nás i v zahraničí. Všem dárcům patří obrovský dík, stejně jako „armádě“ koledníků a lidí, kteří se na této sbírce podílí. Jen díky jejich obětavosti je Tříkrálová sbírka největší sbírkovou akcí v České republice.“ děkuje ředitel Diecézní charity ostravsko-opavské Lukáš Curylo.

Tříkrálová sbírka není jen sbírkovou akcí, ale je také spojena s nejrůznějšími akcemi. Mimo tradiční požehnání koledníků jsou jimi například nejrůznější soutěže. I letos jednu uspořádá také Diecézní charita ostravsko-opavská, a to soutěž o nejpovedenější tříkrálový kolednický kostým nazvanou Králové. „Budeme vycházet ze zaslaných fotografií a hodnotit se bude jak celkový dojem, tak také originalita a provedení jednotlivých kostýmů.“ přibližuje diecézní koordinátor Tříkrálové sbírky Martin Hořínek. Vítězové obdrží stejně jako v uplynulých letech věcné ceny. Soutěž bude probíhat od 1. ledna do 6. února 2011.

Finanční prostředky získané během Tříkrálové sbírky pomohou v souladu se zaběhlým schématem jak zahraničí, tak zejména v regionech, kde se peníze vybraly. „65% výnosu sbírky se vrací zpět organizátorům skupinek, tj. oblastním charitám, které si podávají záměry na využití výnosu sbírky. Ty schvaluje Tříkrálová komise ještě před koledováním, taky aby se dárci měli možnost dozvědět, na co chtějí Charity vykoledované prostředky použít.“ přibližuje mechanismus využití sbírky v ostravsko-opavské diecézi diecézní koordinátor Hořínek.

Největší část záměrů pro rok 2011 se opět týká služeb pro seniory, nemocné a handicapované, podpořeny budou také služby pro lidi bez domova a v materiální nouzi, stejně jako aktivity pro děti. „Záměry jsou různorodé a pokrývají celou šíři charitních služeb. Jsou mezi nimi záměry směřující k podpoře služeb pro konkrétní cílové skupiny, stejně jako záměry pro zlepšení prostředí a kvality poskytované péče, ale také aktivity pro klienty a přímá materiální či finanční pomoc,“ uzavírá diecézní ředitel Curylo.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz