Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Charitní tříkráloví koledníci opět vyrazili do ulic

3. 1. 2011 - OLOMOUC [Econnect]

Již pojedenácté začalo koledování Tříkrálová sbírky. Charitní koledníky budeme potkávat do 14. ledna 2011, kdy se koledování uzavře. Stejně jako v loňských letech je výtěžek sbírky určen na pomoc lidem v nouzi a podporu charitního díla. Definitivní výsledky koledování v ostravsko-opavské diecézi budou známy sice až v únoru, Diecézní charita ostravsko-opavská však bude zveřejňovat i čísla průběžná.

Již pojedenácté vyrazili první lednový víkend do ulic koledníci Tříkrálové sbírky, a to nejen na severní Moravě. Charitní tříkráloví koledníci se již stali pomyslnou tečkou vánoční doby. „Tříkrálová sbírka se u nás velmi rychle stala neodmyslitelnou součástí vánočních svátků. Nejen koledníci, ale také i mnozí dárci se těší na dobu, kdy roztomilí koledníčci s pokladničkami na krku vyjdou do ulic,“ zamýšlí se ředitel Diecézní charity ostravsko-opavské Lukáš Curylo. O tom, že je tato sbírka úspěšná svědčí např. skutečnost, že se v loňském roce na severní Moravě vybrala rekordních částka 11.119.755,- Kč. „Tyto peníze pomohly potřebným u nás i v zahraničí. Všem dárcům patří obrovský dík, stejně jako „armádě“ koledníků a lidí, kteří se na této sbírce podílí. Jen díky jejich obětavosti je Tříkrálová sbírka největší sbírkovou akcí v České republice,“ děkuje ředitel Curylo.

Finanční prostředky získané během Tříkrálové sbírky pomohou v souladu se zaběhlým schématem jak zahraničí, tak zejména v regionech, kde se peníze vybraly. Největší část záměrů schválených Tříkralovou komisí pro rok 2011 se opět týká služeb pro seniory, nemocné a handicapované, podpořeny budou také služby pro lidi bez domova a v materiální nouzi, stejně jako aktivity pro děti. „Záměry jsou různorodé a pokrývají celou šíři charitních služeb. Jsou mezi nimi záměry směřující k podpoře služeb pro konkrétní cílové skupiny, stejně jako záměry pro zlepšení prostředí a kvality poskytované péče, ale také aktivity pro klienty a přímá materiální či finanční pomoc,“ nastiňuje diecézní koordinátor sbírky Martin Hořínek.

Základním kamenem sbírky a jejím poznávacím kamenem jsou koledníci. Charitní koledníky budeme potkávat do 14. ledna 2011, kdy se koledování uzavře. Charitní koledníci jsou vybaveni zapečetěnými plastovými pokladničkami s logem Charity a vedoucí skupinky disponují průkazkou/plnou mocí k nakládání s pokladničkou. „Údaje na průkazce vedoucího se shodují s údaji v jeho občanském průkaze. V případě pochybností je možné jej požádat o prokázání totožnosti,“ připomíná Hořínek. Koledníci mimo zpěvu koled a symbolického nápisu K+M+B na dveře zanechávají v domovech také tříkrálové cukříky a kalendáříky.

Definitivní výsledky koledování v ostravsko-opavské diecézi budou známy až na začátku února, nicméně již v průběhu ledna budeme znát výsledky průběžné, které bude Diecézní charita ostravsko-opavská zveřejňovat na svých webových stránkách - dchoo.caritas.cz.

Tříkrálová sbírka není jen sbírkovou akcí, ale je také spojena s nejrůznějšími akcemi. Diecézní charita ostravsko-opavská letos pořádá soutěž o nejpovedenější tříkrálový kolednický kostým nazvanou Králové. „Budeme vycházet ze zaslaných fotografií a hodnotit se bude jak celkový dojem, tak také originalita a provedení jednotlivých kostýmů,“ uzavírá diecézní koordinátor Hořínek. Vítězové obdrží stejně jako v uplynulých letech věcné ceny. Soutěž bude probíhat od 1. ledna do 6. února 2011.

Mimo daru do kolednických kasiček je možné přispět zasláním finančního příspěvku na sbírkový účet č. 66008822/0800 a nebo formou dárcovské sms ve tvaru DMS KOLEDA na telefonní číslo 87 777.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Informační partneři Econnectu pro sociální oblast

Infoposel
Infoposel
Romano Vodi
Romano Vodi - informační portál provozovaný sdružením Romea

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz