Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Odborníci: Příspěvek pro rodiny se zdravotně postiženým je nízký

14. 3. 2005
[Radio Praha] -


Rodiny, které mají jednoho z členů zdravotně postiženého, jsou v současnosti uměle udržovány na životním minimu. ČTK to řekl předseda Národní rady zdravotně postižených Václav Krása. Tyto rodiny totiž podle něj nedostávají dost peněz na to, aby si mohly objednat asistenta, takže se postiženému musí věnovat jeden ze členů rodiny.

Změnit by to mohl podle Krásy připravovaný zákon o sociálních službách, který počítá s tím, že postižený by dostával příspěvek na péči a mohl si zaplatit potřebné služby. Člověk, který o něj pečuje, by tak mohl pracovat a zlepšit ekonomickou situaci rodiny.

Podle Krásy by tímto opatřením byl nahrazen dosavadní příspěvek pro člověka, který pečuje o blízkou osobu. "Ten je nízký a navíc se započítává do životního minima, takže je rodina uměle udržována v bídě," tvrdí Krása.

Za pravdu mu dává i Národní zpráva o rodině. "Příspěvek je velmi nízký a navíc mají tyto osoby později i výrazně nižší i starobní důchod," uvádějí autoři zprávy.

Rodiče postiženého dítěte navíc často velmi těžko hledají práci kvůli tomu, že se zaměstnavatel obává jejich časté nepřítomnosti na pracovišti. Pro dospělého postiženého je pak problém vůbec práci najít, píše se ve zprávě.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz