Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Konference se zaměří na evropský postoj vůči Barmě po volbách

11. 2. 2011 - PRAHA [Econnect]

Zástupci barmské demokratické opozice, zemí Evropské unie a nevládních organizací budou v Praze příští týden diskutovat o evropském postoji vůči Barmě po parlamentních volbách, které se v zemi konaly loni v listopadu poprvé po dvaceti letech. Konferenci "Volby v Barmě/Myanmě a Evropská pozice", jež se bude konat v úterý 15. února 2011, pořádá Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci se společností Člověk v tísni.

Úvodní projev na konferenci přednesou ministr zahraničních věcí České republiky Karel Schwarzenberg a bývalý prezident České republiky Václav Havel. Mezi dalšími účastníky konference budou zástupci ministerstev zahraničních věcí z členských zemí Evropské unie, zástupci institucí Evropské unie, členové Evropského parlamentního výboru pro Barmu (EPCB) a zástupci několika neziskových organizací z asociace Euro Burma Network (EBN), kteří se sjedou do Prahy na pravidelné setkání EBN předcházející konferenci.

Konference se bude zabývat především evropským a mezinárodním postojem vůči režimu po volbách a aktuální situací v zemi. "My Češi jsme na vlastní kůži poznali, že volby konané v nesvobodné společnosti jsou nástrojem manipulace režimu a vedou jen k dalšímu ponížení občanů. Je naší zodpovědností sdílet tuto zkušenost s našimi partnery v Evropské unii a vyslat barmskému režimu jasný signál, že nás touto komedií nemůže oklamat," říká senátor Petr Bratský, člen Evropského parlamentního výboru pro Barmu (EPCB), který byl založen v roce 2008 a sdružuje 125 poslanců z osmnácti zemí Evropské unie.

Mezinárodní konference proběhne čtvrt roku po parlamentních volbách, které se v Barmě konaly loni v listopadu poprvé po dvaceti letech. Vojenská junta, která v Barmě vládne od roku 1962, měla průběh voleb plně pod kontrolou. Vítězem voleb, jež provázela řada manipulací a neregulérností, byly vyhlášeny strany úzce spojené s vládnoucí juntou. Nová ústava, které vešla v platnost prvním zasedáním nového parlamentu 31. ledna, nadále zaručuje armádě výrazný podíl na moci - čtvrtina křesel v parlamentu je vyhrazena příslušníkům armády, kteří byli jmenováni bez voleb, klíčové posty obsadili vysoce postavení generálové i v nové vládě.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz