Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dokumentární pondělí uvádí snímek Íránská kuchařka

1. 4. 2011 - PRAHA [Econnect]

Pravidelný cyklus Dokumentární pondělí kina Světozor uvádí snímek Íránská kuchařka, který netradiční formou analyzuje partnerské vztahy v současné íránské společnosti. Partnerem večera je Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava. Projekce začíná v pondělí 4. dubna od 20:45 v pražském kině Světozor. Film je v perštině s anglickými titulky.

Šestice městských žen prozrazuje některé rodinné recepty ve filmu, který se zdá být lekcí z místní kuchyně - za ní se ale skrývá překvapivá sonda do partnerských vztahů současné íránské společnosti. Tento na první pohled jednoduchý snímek režiséra Mohammada Shirvaniho se odehrává v kuchyni, kde šest íránských žen, které jsou všechny příbuzné režiséra, připravují jídla pro jejich rodiny v období ramadánu.

Ženy mluví o své lásce k jídlu a vyměňují si tajné tipy (jedna z nich si dva roky nemyla ruce s vysvětlením: „Představte si všechny ty vitamíny, které na nich musí být!“), avšak co začíná jako série kuchařských lekcí o tradiční perské kuchyni se nenápadně mění v brilantní analýzu vztahů mezi muži a ženami v současné íránské kultuře. Přitažlivost snímku podtrhuje jeho technicky úsporný styl a téma rodinného života, které dalece překračuje hranice národních států.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz