Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Už jsme doma začínají třetí tísícovku koncertů

24. 5. 2011 - PRAHA [Econnect]

Je to již 11 let, kdy pražská Delta hostila na svých prknech 1000. koncert skupiny Už jsme doma, nedlouho po jejích patnáctých narozeninách. Loni na podzim Už jsme doma oslavili 25 let a letos 31.5. v Lucerna Music Baru přichází koncert dvoutisící. Jak je u této skupiny zvykem při křtech a výročích, půjde opět o mimořádný koncert - s mimořádným hostem - tentokrát si UJD pozvali jednoho hosta z Francie - strhující "one-and-only-man" Monsieur Le Directeur. Druhý host je také velice neobvyklý: velmi vzácně koncertující mužská skupina „Ženy“ v původní sestavě.

Skupina Už jsme doma pochází z Teplic a své kořeny nikdy nezapomněla. Teplice jsou charakterizovány dvě hlavami na pomyslných tácech - hlavou patrona Teplic Jana Křtitele a hlavou prasete, opařeného v horkých pramenech. Dva tácy se tedy stanou symbolem i tohoto koncertu - nakonec jsou jich přece DVA TÁCY!

Na koncertě se pokřtí právě vydané DVD, které se jmenuje Jaro peklo podzim zima. Jde o první vydání toho filmu z roku 1995 (autor Václav Kučera). Jako bonusy jsou na tomto DVD další videa, dosud nepublikovaná - především film Teplice na talíři z roku 1991, dále videoklip Hollywood z roku 1993 a pak části 4 koncertů - Rockfest 1987, San Fransisco 1992, Petynka 1994 a Alkmaar (Holandsko) z roku 1997.
Celková délka DVD je 3,5 hodiny.
 
Už jsme doma vznikli v roce 1985 a v předrevoluční době hráli víceméně v ilegalitě. Hned po revoluci ale začali hojně koncertovat (již se blíží svému 2000. koncertu) jak v Čechách, tak po světě. Do dnešní doby již hráli ve více než 30ti zemích, z toho např. v USA více než 600x.

Hudba UJD v sobě spojuje vlivy počátků punku a avantgardního myšlení, především z okruhu uskupení Rock in Opposition a české "nové vlny". Je ovšem ovlivněna v mnoha ohledech i mimohudebními aspekty - a to především literaturou expresionismu a patafyziky. Písně Už jsme doma se vyskytují na mnoha kompilacích po celém světě. Řadové desky vyšly jak u nás, tak i v Německu, USA i v Japonsku. Poslední titul Jeskyně (Caves) vyšel u renomované firmy Cuneiform, která vydává např. Magmu či Universe Zero.

Všude, kde se tyto nahrávky objeví, sklízí (podobně jako koncerty) nadšené kritiky v recenzích a respekt renomovaných hudebníků, žurnalistů i fanoušků. Už jsme doma je rozhodně nejznámější českou kapelou ve světě. Ve své dosavadní kariéře navštívili více než 30 zemí. Od Ameriky, Japonska, Mexika, Ruska atd. až po Austrálii, Tasmánii a Nový Zéland. Pravidelně koncertují po celé Evropě. V zahraničí odehráli celkově přes 1000 koncertů. 

Velmi kladné kritiky jak na koncerty, tak na veškeré své nahrávky získávají po celém světě, od Tokia přes Moskvu a Evropu až po San Francisco. Proto je také mají nezávislé distribuční sítě z celého světa ve svých katalozích. UJD se účastnili a účastní řady významných festivalů, kde přitahují často pozornost prestižních periodik jako tomu bylo např. v Austinu, TX na festivalu SxSW u časopisu Rolling Stone. 

UJD často podnikají exkurze do dalších oblastí. Pravidelně spolupracují např. s Aurelem Klimtem na hudbě k jeho animovaným filmům a k divadlu. Miroslav Wanek byl za hudbu k filmu Fimfárum Jana Wericha nominován na Českého lva. Kapela natočila v září 2009 druhou sérii hudby k loutkovému večerníčku Krysáci. Obě série již byly odvysílány v ČT, přičemž první získala televizní cenu Elsa za nejlepší animovaný pořad.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz