Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Srpnová cyklojízda zavede Pražany k Trojskému koni

15. 8. 2011 - PRAHA [Econnect]

Na projížďku centrem letní Prahy láká tento týden iniciativa Auto*Mat. Srpnová cyklojízda startuje ve čtvrtek 18. srpna po osmnácté hodině z náměstí Jiřího z Poděbrad. Jejím cílem bude galerie a komunitní centrum Trojský kůň na břehu Vltavy v Troji, na jehož zahradě proběhne večer projekce naslepo z filmových archivů. Srpnová akce bude předzvěstí tradiční Velké podzimní cyklojízdy. Ta se uskuteční v sobotu 24. září a organizátoři na ní očekávají nejméně pět tisíc lidí na kolech.

„Trojská radnice jako jedna z mála v Praze aktivně podporuje městskou cyklistiku. Trojská kotlina je koneckonců jednou z nejhezčích rekreačních částí hlavního města, do které se za sportem a odpočinkem přesouvají každý den tisíce obyvatel i návštěvníků Prahy. Páteřní cyklostezka A2 umožňuje díky napojení na Stromovku příjemný příjezd na kole,“ vysvětluje Vít Masare z iniciativy Auto*Mat, proč je právě Troja již poněkolikáté cílem pražské cyklojízdy.

„Cyklistickou dopravu podporujeme s ohledem na její prostorovou nenáročnost, která je při pohybu tolika lidí ve stísněném prostoru města nebo jako u nás bývalého venkovského předměstí zásadní výhodou, říká starosta Troje Tomáš Drdácký. „V předchozích letech jsme za podpory programu Greenways Nadace Partnerství vytvořili dvě komunitní centra Trojský kůň a Koloniál, která nejenže poskytují občerstvení lidem projíždějícím po páteřní cyklotrase A2, ale kulturním děním oživují své okolí,“ doplňuje starosta Drdácký, jenž se sám srpnové cyklojízdy zúčastní.

Pravidelné pražské cyklojízdy jsou oslavou svobodného pohybu po městě. Zúčastňují se jich lidé všech generací. Nejde o sportovní, jako spíše o kulturně společenské události. Jízda umožňuje zažít ulice města včetně těch, která jsou za běžného dne zaplněné proudy aut, ze sedla bicyklu.

„Zahraniční fenomén městské cyklistiky jako součásti moderního městského života přichází konečně i do Prahy,“ je přesvědčen Vít Masare z iniciativy Auto*Mat, která cyklojízdy organizuje.

Právě v Trojském proběhl loni koncert americké kapely The Ginger Ninjas. Ti sem přijeli v rámci půlročního evropského turné, jež absolvovali celé na kolech. Elektřinu pro koncert dodávaly šlapací generátory poháněné diváky. „Díky cyklistickým kapelám s neskutečnou energií vyráběnou lidmi se Trojský kůň loni proměnil v malý Woodstock,“ říká výtvarník Ivan Nacvalač, provozovatel originálního kulturního centra Trojský kůň, a slibuje podobně vydařenou akci i tento čtvrtek.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz