Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hluchoslepí sportovci poměří o víkendu své síly na Lormolympiádě ve Vyškově!

9. 9. 2011 - PRAHA [LORM - Společnost pro hluchoslepé]

O nadcházejícím víkendu se sjedou na Moravě hluchoslepí borci, aby si zasoutěžili a pobavili se na Lormolympiádě. Od 9. do 11. září 2011 pořádá sdružení LORM v hotelu Dukla ve Vyškově třetí ročník celostátní sportovní soutěže pro hluchoslepé. Letos se do Lormolympiády přihlásilo dvacet šest zájemců, kteří budou soutěžit o medaile na atletickém oválu v areálu Základní školy Vyškov – Letní pole, a to hned v sedmi disciplínách: běhu na 50 metrů s trasérem, hodu diskem, vrhu koulí, hodu granátem, skoku do dálky z místa, hodu oštěpem a vytrvalostním běhu s trasérem.

V případě deště proběhne Lormolympiáda ve školní tělocvičně v přizpůsobených disciplínách. Úplnou novinkou třetího ročníku bude představení airsoftu – střelby na cíl včetně možnosti vyzkoušení si v praxi. Účastníci se mohou těšit na bohatý kulturní a společenský program, který vyvrcholí v sobotu večer oslavou 20. narozenin o.s. LORM.

Podmínky u jednotlivých disciplín budou uzpůsobeny možnostem hluchoslepých sportovců. „Například při běhu bude mít každý závodník svého traséra, kterého se může přidržovat buď za nadloktí nebo pomocí provázku, gumy či šátku, hole…,“ přibližuje akci organizátorka Zdena Jelínková. Veškeré dění bude pro účastníky komentované a individuálně tlumočené do znakového jazyka a dalších komunikačních systémů, které používají osoby s hluchoslepotou.

Lormolympiáda dává prostor osobám s hluchoslepotou předvést své fyzické schopnosti a dovednosti a také posilovat sportovního a kamarádského ducha. Na atmosféru 2. ročníku, který se konal v roce 2009 ve Žďáru n. Sázavou, vzpomíná jedna z účastnic, Dagmar Prošková: „Výkony soutěžících byly obdivuhodné a překvapivé, např. Milan Koklar předčil ženy ve skoku přes švihadlo, skočil nejvíce do dálky a odnesl si i za další disciplíny celkem čtyři medaile - byl právem nazván sportovcem roku. Loňský šachový vítěz Jiří Schneider bravurně obhájil zlato v šachovém turnaji, celkem bylo rozdáno 22 medailí a diplomů, Lormolympiáda proběhla ve velmi přátelském a soutěžním duchu.“

Další informace k Lormolympiádě lze získat na telefonním čísle 777 764 191, emailu info@lorm.cz. Sdružení LORM je u nás jediným registrovaným poskytovatelem sociálních služeb pro hluchoslepé v České republice. Významným zdrojem informací o tomto těžkém zdravotním postižení jsou webové stránky www.lorm.cz.

Lormolympiáda se koná díky laskavé podpoře Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz