Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Brně se uskuteční benefiční koncert ke dvacetinám časopisu Sedmá generace

20. 9. 2011 - PRAHA [Econnect/Hnutí Duha]

Benefičním koncertem oslaví časopis Sedmá generace své 20. narozeniny. V pátek 23. září zahrají příznivcům časopisu a dalším návštěvníkům Zelené koule, zpěvák kapely Květy Martin E. Kyšperský, Tara fuki a Longital. Koncert začne v 17 hodin na nádvoří brněnského Domu pánů z Kunštátu.

Kromě poslechu zajímavé hudby se můžete zúčastnit dobročinné dražby, v níž bude ekolog Mojmír Vlašín nabízet pozoruhodné předměty. Výtěžek z dražby vynásobí Nadace Veronica v poměru 1:1 a vypomůže tak Sedmé generaci v těžkých finančních časech.

Vstupenky v ceně 150 Kč lze koupit v redakci Sedmé generace (Údolní 33), kavárně Trojka (Dominikánská 9), prodejně Indies (Poštovská 2), wobchůdku CK Kudrna (Nádražní 1) a v Domu ochránců přírody (Panská 9). Nebrněnští si mohou lístky zarezervovat na e-mailové adrese sgenerace@hnutiduha.cz. Na místě v den koncertu bude lístek stát 200 Kč.

Společensko-ekologický časopis Sedmá generace, jehož vydavatelem je Hnutí DUHA, vychází od roku 1991 s cílem kriticky sledovat vývoj moderní společnosti. Tematicky se soustředí zejména na ochranu životního prostředí, čistou energetiku, alternativní ekonomiku, udržitelnou dopravu, ekologické zemědělství, rozvojovou politiku či menšinovou kulturu, přičemž se snaží srozumitelnou formou zprostředkovat poznatky z přírodních, společenských i humanitních věd.

Šéfredaktor Sedmé generace Vít Kouřil řekl: „V ,Generaciʹ od počátku hojně publikovala řada osobností česko-slovenského ekologického hnutí a myšlení, vzpomeňme na zakladatele časopisu Jakuba Patočku a Jana Beránka, dále Jana Kellera, Mojmíra Vlašína, Hanu Librovou, Erazima Koháka, Ivana Dejmala, Mikuláše Hubu, Naďu Johanisovou, Vojtěcha Koteckého a mnoho dalších. Sedmá generace chce být i v dalších dvaceti letech solidním časopisem respektovaným lidmi, kteří promýšlejí environmentální, lidskoprávní, rozvojová či kulturní témata. Na benefiční koncert ke dvacetinám 7.G všechny srdečně zvu, představí se na něm opravdu pozoruhodná hudební tělesa.“

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl: “Sedmé generaci přeji spoustu inspirativních autorů, dostatek energie do budoucna a hodně spokojených čtenářů, Děkuji všem, kteří se do této chvíle zasloužili, že Generace stále ještě vychází a navíc má vysokou kvalitu, především současným i bývalým členkám a členům redakce.“


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz