Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Charita Olomouc se otvírá veřejnosti v rámci Týdne duševního zdraví

4. 10. 2011 - OLOMOUC [Econnect]

Ve dnech 10. - 14. října 2011 se Středisko sv. Vincence pro lidi s duševním onemocněním Charity Olomouc zapojí do Týdne duševního zdraví. Návštěvníci jednotlivých zařízení střediska se opět mohou těšit na rozmanitý program; v Domě sv. Vincence na Řezníčkově ulici č. 8 a v Bezbariérové tréninkové kavárně na Wurmově č. 5.

V pondělí 10. 10. proběhne odpolední turnaj v pétanque na zahradě Domu sv. Vincence. Od 16:00 proběhne vernisáž výtvarných děl ze soutěže "Melodie duše", která je zaměřena na výtvarné ztvárnění problematiky duševního onemocnění; Bezbariérová tréninková kavárna, Wurmova 5 Olomouc.

Úterní dopoledne bude věnováno výtvarné dílně, kdy se v prostorách Domu sv. Vincence bude malovat na sklo. Ve středu na to naváže dílna keramická; na stejném místě a ve stejný čas, tedy od 10:00 do 11:30. Odpolední program je v tento den věnován tradiční výměně rolí, kdy budou v Bezbariérové tréninkové kavárně obsluhovat asistenti pod vedením uživatelů této sociální služby.

Program bude zakončen čtvrtečním workshopem, kdy si v době od 10:00 do 15:00 zájemci budou moci vyrobit náušnice či různá zvířátka z korálků.

Po celý Týden duševního zdraví bude možné si v době od 8:30 do 15 hodin prohlédnout prostory sociálně- aktivizačního centra pro lidi s duševním onemocněním na Domě sv. Vincence (Řezníčkova 8) a zúčastnit se malování společného obrazu. Bezbariérová tréninková kavárna (Wurmova 5) bude pro veřejnost otevřena v běžných hodinách, tzn. každý pracovní den od 14 do 18 hodin. V jejích prostorách bude navíc v tomto týdnu probíhat "Bláznivý jarmark" na principu směnného obchodu. Každý z návštěvníků může přinést jakýkoliv bláznivý předmět a vybrat si za něj jiný.

Pro skupiny, zejména pro školy, organizujeme dopolední přednášky o problematice duševního onemocnění a o sociálních službách Střediska sv. Vincence. Rezervace je nutná na tel.: +420 736 489 376.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz