Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Barmské centrum Praha: Hluboký smutek nad úmrtím Václava Havla

19. 12. 2011 - PRAHA [Econnect/Barmské centrum Praha]

S hlubokým zármutkem přijalo Barmské centrum Praha, o.p.s. zprávu o úmrtí pana Václava Havla, významné osobnosti nejen pro dějiny České republiky, ale také pro mezinárodní společenství, především pro demokratické hnutí Barmy. Barmské centrum Praha dnes obdrželo mnoho telefonátů a e-mailů od spolupracujících organizací a přátel z celého světa, které zasáhla tato smutná zpráva. Členové Barmského centra Praha spolu s dalšími Barmánci tímto projevují upřímnou soustrast pozůstalé choti a blízkým spolupracovníkům pana Havla. Pan Václav Havel trvale a významně podporoval demokratické úsilí pro Barmu. Nominoval barmskou opoziční vůdkyni paní Aun Schan Su Ťji na Nobelovu cenu míru, ostře kritizoval praktiky vojenského režimu a vytrvale vyzýval k dodržování lidských práv a nastolení míru a demokracie v zemi, kterou ovládá totalitní režim podobným v bývalém Československu. „Pan Havel byl velkým symbolem nenásilného boje za demokracii a byl vždy obdivován Barmánci. Díky němu se výrazně zvýšilo povědomí o Barmě v ČR nejen mezi českými politiky, ale také mezi občany. Velice oceňujeme snahy pan Havla vždy upřednostňovat lidská práva, svobodu člověka a demokracii před ekonomickými zájmy. Jsme nesmírně smutní, že pan Havel není již mezi námi, avšak doufáme a věříme v globální odpovědnost demokratických států a jsme velmi rádi za solidaritu českých občanů, kteří dokážou lépe pochopit situaci v Barmě také díky svým vzpomínkám na vlastní minulost pod totalitním režimem,“ říká ředitelka organizace Sabe A. Soe, která sama pochází z Barmy a v Čechách zažila úspěšnou sametovou revoluci, zatímco v jejím domově lidové povstání bylo krvavě potlačeno armádou. „Osobně je mi moc líto, že pan Havel se již nesetká s paní Su, aby ji osobně předal růži, jak si přál,“ dodává Soe.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz