Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Konference Romové v sociálních změnách

21. 4. 2005 - Ivan Veselý, Dženo

20. května 2005 pořádá sdružení Dženo pod záštitou zmocněnce pro lidská práva a poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Svatopluka Karáska konferenci na téma Romové v sociálních změnách. Konference v prostorách Poslanecké sněmovny PČR se zúčastní poslanci a senátoři PČR, zástupci resortů a samosprávy, představitelé romských a dalších neziskových organizací, odborná veřejnost i novináři.

Prostřednictvím konference se členové romské komunity zapojí do debaty o reformě sociální politiky a zaměstnanosti, která by podle současných informací měla přijít poprvé na program během červnové schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Česká republika si od reformy mimo jiné slibuje, že umožní alespoň část Romů vyvést z „života na dávkách“ a přispěje k jejich umístění na trhu práce. Ovšem někteří romští představitelé a sociální pracovníci se chystaných kroků obávají a odmítají věcný záměr vládní reformy. Upozorňují, že by reforma při necitlivém přístupu naopak mohla prohloubit další sociální propad většiny romského obyvatelstva v ČR a jeho sociální vyloučení, které je již dnes provázeno vznikem ghett.

Záměrem konference je tedy debata o praktických problémech reformy a zprostředkování podnětů pro jednání Poslanecké sněmovny PČR o nové legislativě k sociální reformě.

Úvodní slovo pronese Svatopluk Karásek, zmocněnec vlády ČR pro lidská práva a poslanec PS PČR. Koncepci změn v oblasti životního minima představí zástupce z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, zkušenosti se sociálními reformami na Slovensku shrne zmocněnkyně Klára Orgovánová. Se svými příspěvkem vystoupí také zástupci romských organizací. Část programu, který bude v následujících dnech zpřesněn a uveřejněn na stránkách sdružení Dženo – www.dzeno.cz, bude věnována diskusi s účastníky konference.

Sdružení Dženo v těchto dnech chystá pozvánky na konferenci, zájemci o účast se mohou hlásit na adresu info@dzeno.cz.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Související články

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz