Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Fresh Film Fest připravuje večery s projekcemi a diskusemi na téma Manipulace

23. 7. 2012 - PRAHA [Econnect/FFF]

Hlavním motivem devátého ročníku Fresh Film Festu, jednoho z nejvýraznějších a nejrespektovanějších evropských festivalů zaměřených na celosvětovou debutovou a studentskou tvorbu, se po loňském Vzdoru stane Manipulace. Samotný festival, který proběhne od 29. srpna do 2. září v Praze, předznamená také několik večerů věnovaných konkrétním příkladům filmové manipulace spojené s jejich rozborem. Prvním z nich je 25. července v pražském klubu NoD Roxy projekce snímku Kony 2012 následovaná diskusí, která nabídne možnost nahlédnout do zákulisí tohoto kontroverzního filmu a celé kampaně zaměřené na ugandského válečného velitele a zločince Josepha Konyho.

Diskuse se zúčastní Tomáš Lindner, redaktor týdeníku Respekt, Martin Balcar, manažer kampaní Amnesty International, a Daniel Veselý, redaktor Britských listů. Večer začíná ve 20 hodin. „Nesoutěžní a doprovodný program připravujeme v duchu tohoto tématu, které je s filmem bytostně a od jeho prapočátků spojené,“ říká Jan Stehlík, umělecký ředitel Fresh Film Festu.

Začátkem března letošního roku zveřejnila americká nezisková organizace Invisible Children na internetovém serveru Youtube třicetiminutový film Kony 2012, jehož hlavním cílem bylo uvést do širokého povědomí postavu ugandského válečného velitele Josepha Konyho – vůdčí osobnost Lord Resistance Army, armádních sborů působících nejen v Ugandě, ale i v Kongu. Ty mají na svědomí nejen vraždy a znásilnění, ale rekrutují do svých řad i malé děti, z nichž se pod jejich velením stávají neovladatelnými dětskými vojáky.

Kony 2012 se okamžitě stal nejsledovanějším videem na Youtube, které od doby svého zveřejnění nabralo bleskovou rychlostí celkem 92 milionů zhlédnutí. Vyvolalo také kontroverzní reakce sahající od absolutní adorace až k totálnímu odsouzení a varování před novou formou sektářství a virální manipulace.
9. ročník Fresh Film Festu ovládne od 29. srpna do 2. září pražská kina. Jako každý rok festival nabídne výběr 120 snímků, které jinde nemáte šanci vidět.

„Progresivních, neotřelých, novátorských, zajímavých – prostě fresh filmů,“ říká Radka Weiserová, ředitelka festivalu. „Výsledný program vybíráme z téměř 1.200 přihlášených snímků, například ve studentské sekci uvidí návštěvníci skutečně to nejzajímavější, co se za poslední rok urodilo po celém světě,“ dodává Radka. Jako tradičně soutěže celovečerních debutů a studentských filmů doplní zvláštní uvedení, pocty a retrospektivy, distribuční premiéry, jedinečná uvedení snímků renomovaných autorů, koncerty, workshopy, divadla, diskuse, výstavy a party. Projekce Fresh Film Festu letos proběhnou v kině Světozor, Kino 35 – Francouzský institut, FAMU, Studio Béla – Maďarský institut a také pod širým nebem v Riegrových sadech, kde bude volný vstup.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz