Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ze sexbyznysu na trh práce? R-R pořádá konferenci k legalizaci prostituce a problematice sexbyznysu

11. 10. 2012 - PRAHA [Econnect/ROZKOŠ bez RIZIKA]

„Našim hlavním cílem je otevřít diskuzi kolem tématu legalizace prostituce. Už několik let se připravuje návrh zákona k legalizaci prostituce, o jeho podobě ale není odborná i laická veřejnost příliš informována. Proto chceme ukázat, jak podobný problém řešili v zahraničí, a jak se k tématu staví naše klientky,“ uvedla za ROZKOŠ bez RIZIKA její výkonná ředitelka Lucie Šídová.

O legalizaci prostituce ve svých zemích budou hovořit zástupkyně německých organizací Hydra a Kassandra a holandské Rode Draad a Humanitas. „K tématu jsme uspořádali také anonymní anketu u majitelů nočních podniků, jejíž výsledky chceme na konferenci zveřejnit,“ doplnila Šídová. Součástí konference je dále workshop zaměřený na problematiku zákona o regulaci prostituce.

V druhé části konference představí jednotlivé neziskové organizace včetně ROZKOŠE bez RIZIKA své zkušenosti s pomocí ženám, které se rozhodly ze sexbyznysu odejít.

Na konferenci vystoupí i lidé z různých státních organizací konkrétně z Úřadu práce ČR, Policie ČR - Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu nebo zástupci Magistrátu hlavního města Prahy, kteří představí současnou podobu navrhovaného zákona k legalizaci prostituce.

Akce se koná v pražském Domě světla, ulice Malého 3/282, Praha 8-Karlín.

ROZKOŠ bez RIZIKA existuje již přes dvacet let. Cílem sdružení je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním prostituce. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovějším sexuálním chováním a životním stylem. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby. V současné době má R-R tři pobočky, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS day, kdy nabízí poradenství a testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení. Více na www.rozkosbezrizika.cz.

Konference je součástí projektu podpořeném z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Cílem projektu je mimo jiné získat informace o dopadu legalizace prostituce v Německu a Holandsku a získat know how, jak pracovat s tématem odchodu ze sexbyznysu na trh práce.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz