Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

TechSoup pomáhá neziskovkám v České republice již čtvrtým rokem

19.2.2014
Praha [Sdružení VIA (TechSoup Česká republika)]
Autor: Lukáš Pítr, tel: 774000985

Díky programu TechSoup mohou české neziskovky již čtvrtým rokem získávat software či hardware darem za pouhý administrativní poplatek. Program sdružuje významné technologické společnosti – od začátku jsou dárcovskými partnery Microsoft a SAP, již téměř dva roky lze získat i síťový hardware od společnosti Cisco. Potěšující novinkou je zapojení české společnosti Zoner Software, ke kterému došlo loni v září.

V roce 2013 se podařilo rozšířit okruh organizací, které mají nárok na účast v dárcovském programu. Od září je program otevřen církvím, církevním organizacím a hospicům, od listopadu i všem knihovnám.

„Těší nás, že i církve a malé obecní knihovny mají díky TechSoup přístup k nejmodernějším technologiím, které jim významně usnadní jejich práci“, říká Lukáš Pítr ze Sdružení VIA, které realizuje program TechSoup v České republice za partnerství s Nadací VIA a Nadací Charty 77 – Kontem Bariéry.

Rostoucí zájem o účast v programu dokládají i čísla. V roce 2013 se registrovalo o 34 % více neziskovek ve srovnání s předchozím rokem. Celkový počet organizací od počátku programu se nyní blíží číslu 1 200. Jsou mezi nimi spolky (občanská sdružení), obecně prospěšné společnosti či ústavy, nadace a nadační fondy, charity a diakonie, církve a knihovny.
Počet darovaných licencí vzrostl meziročně o 44 % – loni bylo darováno 5 283 licencí. Od začátku programu byly přerozděleny dary v celkové hodnotě převyšující 100 milionů Kč.

Více informací o programu TechSoup je k dispozici na www.techsoup.cz.

Mateřská organizace programu – TechSoup Global – existuje již od roku 1987 a jejím hlavním strategickým partnerem je od počátku společnost Microsoft. TechSoup Global zajistila více než 569 tisícům neziskových organizací v 80 zemích světa přístup k darovanému softwaru předních světových IT hráčů. Více informací naleznete na www.techsoupglobal.org.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz