Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Být online - získat zaměstnání

24.3.2014
PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Autor: Lenka Eckertová, tel: +420 252 548 438

Kampaň „Get Online“ probíhá v týdnu od 24. do 30. března 2014. Pořádá ji sdružení Telecentre Europe s podporou Evropské komise a národních partnerů v 19 evropských státech. V České republice kampaň organizuje Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI).

Sloganem letošní kampaně, která má pomoci mladým a nezaměstnaným Evropanům získat e-dovednosti potřebné pro práci v 21. století, je: „Připrav se – získej zaměstnání“.
Místopředsedkyně Evropské komise, Neelie Kroesová, k tomu uvedla: „Digitální dovednosti jsou součástí nové gramotnosti. Když jsem vyrůstala, bylo klíčové čtení a psaní. Dnes je to hledání a kódování. Pokud toužíte po zajímavém zaměstnání, zpravidla potřebujete počítačové dovednosti a připojení k internetu.“
Pořádající organizace Telecentre-Europe spolupracuje se svými členskými organizacemi (síť, jejíž součástí se nově stalo NCBI), kteří v roli národních partnerů kampaně GOW 2014 propojí přibližně 5.000 komunitních center.

Víte, že:
• V Evropě je 5,5 milionů nezaměstnaných mladých lidí, ale jen 17 % z nich má profesní on-line profil na místech jako je LinkedIn (USA, globální) nebo Xing (Německo, globální).
• Mnoho mladých lidí, kteří se zajímají o internet a denně jej používají, nemá potřebné související dovednosti, které by se daly zároveň využít v zaměstnání.
• Téměř všichni lékaři používají e-mail a internet ve svém soukromém životě, ale většina jej nepoužívá ke komunikaci s pacienty.

Co se bude dít během týdne „Get Online“?

Aktivity 5.000 ICT center a „GOW národních partnerů“ osloví téměř 100.000 Evropanů. Akce se budou konat v těchto zemích: Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Dánsko, Německo, Řecko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Polsko, Rumunsko, Španělsko, Švédsko.
Mezi firemní podporovatele patří společnosti Liberty Global a Microsoft. Microsoft YouthSpark poskytuje mladým lidem granty a software pro získání konkrétních, praktických e-dovedností. YouRock iniciativa společnosti Liberty Global je nová on-line služba pro mladé lidi, která identifikuje jejich skryté pracovní dovednosti a pomůže jim vybudovat profil pro lepší zaměstnatelnost.

Jak týden „Get Online“ souvisí s politickým vývojem v EU?

Týden „Get Online“ je součástí celoroční evropské kampaně na podporu digitálních dovedností „e-Skills for jobs“, kterou organizuje Evropská komise, European Schoolnet a Digital Europe. Tyto snahy jsou podporovány Velkou koalicí pro digitální zaměstnanost (Grand Coalition for Digital Jobs).

Jak se můžete připojit k aktivitám NCBI?

V rámci kampaně vyhlašuje Národní centrum bezpečnějšího internetu pro školy, veřejné knihovny, ICM, DDM a jiné organizace pracující s mládeží soutěž o multimediální tablet. Podmínky soutěže:

1. Uspořádat besedu, ve které si účastníci ověří úroveň svých znalostí v jednoduchém online testu Skillage.
2. V rámci besedy zodpovědět dvě otázky:
a) Jaké digitální dovednosti skutečně pomáhají při hledání zaměstnání, uplatnění v práci a v profesionálním růstu
b) Jaké digitální nástroje/webové stránky/online aplikace skutečně pomáhají při hledání práce a v zaměstnání
3. Zodpovězené otázky spolu s fotografií provedené besedy, kde bude vidět logo Get Online Week (ke stažení na webu www.getonline.cz) zaslat Národnímu centru bezpečnějšího internetu na adresu info@saferinternet.cz.

Hlavní cenou soutěže je multimediální tablet, odměnou zúčastněným jsou další hodnotné ceny. Informace o soutěži najdete na webových stránkách kampaně Getonline.cz

O Národním centru bezpečnějšího internetu

Národní centrum bezpečnějšího internetu je neziskové nevládní sdružení, založené v roce 2006 jako Online Safety Institute. V lednu 2011 bylo sdružení přejmenováno na Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI). Jeho cílem je přispívat k bezpečnějšímu užívání internetu, moderních informačních a komunikačních technologií, k osvojování etických norem v online komunikaci a napomáhat předcházení a snižování možných sociálních rizik spojených s jejich užíváním. Sdružení je členem celoevropské sítě národních osvětových center bezpečnějšího internetu INSAFE a spolupracuje s mezinárodní sítí horkých linek INHOPE.

Více informací:
www.getonline.cz
www.getonlineweek.eu, #GOW14 #YouthSpark #YouRock
www.saferinternet.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz