Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

NCBI opět podpořilo Noc s Andersenem

4.4.2014
PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Autor: Lenka Eckertová, tel: +420 252 548 438

K akci knihoven na podporu dětského čtenářství „Noc s Andersenem“ se opět připojilo Národní centrum bezpečnějšího internetu, které letos poskytlo knihovnám přes tisíc výtisků nového pracovního sešitu „Web We Want – Web podle nás“. Ten je určen zejména dětem staršího školního věku (ke stažení na http://www.bezpecne-online.cz/viewdownload/4-brozury-a-letaky/61-web-we-want-web-podle-nas.

Publikaci s názvem „Web We Want – Web podle nás“ připravila organizace European Schoolnet ve spolupráci se sítí osvětových center INSAFE a s podporou společností UPC a Google. Jde o volné pokračování sešitu „Hrajte si a učte se: být online“, který byl určen především pro předškoláky a mladé začínající uživatele internetu. „Web We Want“ přibližuje teenagerům interaktivní a zábavnou formou základní pravidla bezpečného užívání online a digitálních technologií tak, aby se při jejich používání, především v oblasti sociálních sítí, zbytečně nedostávali do problémů a minimalizovali rizika, která jim hrozí. Děti se na stránkách jednoduchou formou dozví, jak se bezpečně chovat v online prostředí.

Téma rizik souvisejících s užíváním moderních informačních a komunikačních technologií je stále aktuální. Pro všechny knihovny i další instituce, které se k aktivitám Noci s Andersenem připojí, máme k dispozici mnoho zajímavých zdrojů: kromě zmíněných pracovních sešitů také metodické materiály pro pedagogy, plakáty a letáky či výukové videopříběhy „NETstory“. V případě zájmu je možné bezplatné stažení zmíněných materiálů z webových stránek a využití k informačním a osvětovým účelům. Více informací naleznete na adresách www.saferinternet.cz a www.bezpecne-online.cz.

O Noci s Andersenem

V rámci Noci s Andersenem děti nocují v místech, která se k akci připojují - většinou v knihovnách anebo školách, věnují se společnému čtení a různým dalším aktivitám. „Noc s Andersenem“ je poctou dánskému pohádkáři, Hansi Christianu Andersenovi, jehož výročí narození připadá na 2. dubna. Tento den je od roku 1967 vyhlášen Mezinárodním dnem dětské knihy. Letošní „Noc s Andersenem“ proběhne z pátku 4. na sobotu 5. dubna. První Noc s Andersenem proběhla v roce 2000 v uherskohradišťské knihovně, kde na dvacet malých čtenářů čekalo noční dobrodružství v podobě čtení pohádek, soutěží, her a překvapení. V současnosti se do akce zapojují stovky knihoven z několika států. Více zde: http://www.nocsandersenem.cz.

O Národním centru bezpečnějšího internetu

Národní centrum bezpečnějšího internetu je neziskové nevládní sdružení, založené v roce 2006 jako Online Safety Institute. V lednu 2011 bylo sdružení přejmenováno na Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI). Jeho cílem je přispívat k bezpečnějšímu užívání internetu, moderních informačních a komunikačních technologií, k osvojování etických norem v online komunikaci a napomáhat předcházení a snižování možných sociálních rizik spojených s jejich užíváním. Sdružení je členem celoevropské sítě národních osvětových center bezpečnějšího internetu INSAFE a spolupracuje s mezinárodní sítí horkých linek INHOPE. Více zde: www.saferinternet.cz.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz