Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Desítky neziskovek využívají pro správu projektů a dokumentů český cloud Capsa

14.4.2014
PRAHA [Capsa]
Autor: Martin Mach, tel: 226 807 211

Co mají společného Člověk v tísni, Ekologický právní servis, Slezská diakonie a Bio OKO? Už několik let využívají služeb českého cloudu Capsa. Ten neziskovému sektoru kromě snadno dostupného datového úložiště a prostředí pro vedení projektů a týmovou spolupráci nabízí i výraznou slevu.

Jednou z velkých neziskových organizací, které Capsu používají, je například Frank Bold, známější pod původním názvem Ekologický právní servis. „Capsu používáme od září 2012 a jsme s ní maximálně spokojeni,“ říká Lukáš Prnka, který má za organizaci Frank Bold na starosti správu Capsy.

„Capsu využíváme jako sdílené a snadno dostupné úložiště dat, primárně pro naši právní stáž. Stážisté zde mají možnost sdílet dokumenty s partnery, jimž poskytujeme právní podporu,“ vysvětluje Lukáš Prnka, k čemu jim Capsa slouží. Velkou výhodou podle jeho slov je to, že v Capse lze zpřístupnit jednotlivé složky jen konkrétním lidem či skupinám uživatelů a přístup k interním datům umožnit jen vybraným pracovníkům.

K pracovním dokumentům se snadno dostanou jak zaměstnanci Frank Bold, tak i externisté či stážisté. A je jedno, jestli sedí v kanceláři, pracují z domova či v terénu. Jediné, co potřebují, je počítač a připojení k internetu.

Užitečnou vlastností Capsy je, že uchovává všechny předchozí uložené verze dokumentů a je možné se k jakékoliv z nich kdykoliv vrátit. Takže i když si někdo něco omylem přepíše a uloží, může se snadno vrátit k verzi dokumentu, kde ještě bylo vše správně.

Další z velkých organizací, které používají Capsu, je Člověk v tísni. „Capsa je pro nás nástroj, díky kterému sdílíme dokumenty a kontakty potřebné v rámci našeho projektu zabývajícího se předškolním vzděláváním. Vzhledem k tomu, že je tento projekt velmi obsáhlý – kromě našich devíti poboček je v něm zapojeno i osm partnerských organizací – je pro nás systém Capsa nezbytností,“ říká Jana Kvapilová z Člověka v tísni a dodává: „Osvědčil se nám jako efektivní nástroj pro rychlou výměnu informací, která je při naší práci nezbytná.“

Pavel Novák, ředitel neziskové organizace Fokus Praha, vidí hlavní výhodu Capsy v tom, že mu umožňuje mít všechny dokumenty organizace na jednom místě. „Na rozdíl od Dropboxu se data nesynchronizují s osobním počítačem, takže nedochází k jeho zahlcování,“ uvádí další výhodu Pavel Novák.

„Neziskové prostředí je nám sympatické a rádi podporujeme zajímavé projekty,“ říká Jan Raab, majitel Capsy. Všechny neziskové organizace díky tomu mohou získat 33% slevu na jakýkoliv z placených týmových tarifů.

Více informací o Capse naleznete na adrese www.capsa.cz. Dotazy k možnému využití Capsy rádi zodpovíme na capsa@capsa.cz nebo na telefonu 226 807 211.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz