Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Konference „Mobil – uživatel: kdo je chytřejší? A co na to právo?“

19.5.2014
PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Autor: Lenka Eckertová, tel: +420 252 548 438

Konference s názvem „Mobil – uživatel: kdo je chytřejší? A co na to právo?“ pomůže účastníkům zorientovat se v problematice bezpečného užívání přenosných online zařízení v oblasti školství a nejen zde. Zkušení řečníci nastíní, kam se ubírají trendy a jak se bránit novým rizikům. Jednotlivá témata jsou probírána v blocích: Mediální výchova v digitálním věku – obsah na mobilních zařízeních; Technologie – obsah a ochrana na mobilních zařízeních a Online zařízení na školách.

Stále se hledají vhodné formy vzdělávání s využitím zmíněných zařízení, vhodné přístupy k jejich užívání ve školních budovách, vhodný a bezpečný obsah. Právě obsahu, jeho sdílení a jeho regulaci, dále vlivu reklamy na děti a bezpečnostní politice sociálních sítí atd. jsou věnována teoretičtější vystoupení zástupců společností Adblock Plus, Seznam a Facebook, z jehož evropské centrály přijede do ČR Gabriella Cseh, Head of Policy pro region střední a východní Evropy. Bezpečnostní opatření, včetně technických, jsou také předmětem dalších vystoupení. Prakticky orientovány jsou např. příspěvky Milana Hausnera (ZŠ Lupáčova) „Žáci i učitelé online. Kletba či věštba?“, či Valerie Helánové (Trusted Network Solutions) „Rozdejte školákům tablety a nechte si je hrát“. Kdo hlídá internet o přestávkách, v družině, ve školním kroužku nebo v knihovně? Nejde jen o žáky, ale také o učitele, zaměstnance a návštěvníky škol. Zazní i příběh základní školy, kde užívání přenosného online zařízení skončilo vyšetřováním Policie ČR. V neposlední řadě nahlédneme do provozu linek pomoci v ČR, které řeší mj. krize v online prostředí. Od partnerů konference, společností Microsoft ČR a Český Google, se dozvíme více o jejich aktivitách v dané problematice.

„Mobilní telefony patří k nejrizikovějším zařízením z hlediska bezpečnosti. Množství malwaru šířeného na mobilní telefony zaznamenává v poslední době nejdynamičtější růst,“ dodává Jiří Palyza, výkonný ředitel Národního centra bezpečnějšího internetu.

„Z nejnovějšího průzkumu společnosti Microsoft s názvem „How old is too young“ aneb „Jak staré děti jsou ještě příliš mladé?“ vyplývá, že rodiče svým dětem kupují první mobilní telefon již v 11 letech. Reálná srovnání z České republiky však dokládají, že tato věková hranice se nadále snižuje. To nás jen utvrzuje v tom, že je potřeba stále více podporovat povědomí o bezpečnostních pravidlech také u těchto nejmladších uživatelů moderních technologií a jejich rodičů,“ říká Václav Mach, ředitel pro vnější vztahy společnosti Microsoft.

Konferenci pořádá Ústavně-právní výbor Senátu Parlamentu ČR, pod osobní záštitou svého předsedy JUDr. Miroslava Antla, ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu (NCBI). Jedná se o 4. ročník odborné konference věnované problematice bezpečnějšího internetu. Konference je určena preventistům kriminality, pracovníkům Policie ČR a Městské policie, sociálním pracovníkům, výchovným poradcům, pedagogům a metodikům ICT na školách, pracovníkům veřejných a městských knihoven, zástupcům NNO, veřejné správy, zainteresované odborné veřejnosti a médiím. NCBI je odborným garantem a zodpovídá za obsahovou část.

Konference probíhá 20. 5. 2014, od 9:20 do 14:00 hod. v Jednacím sále Senátu PČR, Valdštejnské nám. 17/4, Praha 1. Více informací zde: http://konference.ncbi.cz/konference-senat-2014/program-konference-mobil-uzivatel.html.

O Národním centru bezpečnějšího internetu
Národní centrum bezpečnějšího internetu je neziskové nevládní sdružení, založené v roce 2006 jako Online Safety Institute. V lednu 2011 bylo sdružení přejmenováno na Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI). Jeho cílem je přispívat k bezpečnějšímu užívání internetu, moderních informačních a komunikačních technologií, k osvojování etických norem v online komunikaci a napomáhat předcházení a snižování možných sociálních rizik spojených s jejich užíváním. Sdružení je členem celoevropské sítě národních osvětových center bezpečnějšího internetu INSAFE a spolupracuje s mezinárodní sítí horkých linek INHOPE. Více zde: www.saferinternet.cz.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz