Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Technologie pomáhají – Den pro neziskové organizace 2014

20.5.2014
PRAHA [Sdružení VIA]
Autor: Lukáš Pítr, tel: 774000985

Díky šestému ročníku Dne pro neziskové organizace, který se konal ve čtvrtek 15. května, měli zájemci z řad českých neziskovek možnost rozšířit své znalosti z oblasti informačních technologií a jejich praktického využití pro veřejně prospěšné účely. Akce byla zaměřena nejen na informace o využití software, cloudových a databázových řešení, které mohou neziskovkám výrazně pomoci v každodenní práci, ale také na témata PR nebo fundraisingu. Své zkušenosti přestavili a sdíleli IT odborníci, ale také přímo pracovníci z neziskovek, které technologie úspěšně využívají.

Akci zahájila Lenka Čábelová, tisková mluvčí a manažerka CSR aktivit společnosti Microsoft v ČR, Jiří Bárta, výkonný ředitel Nadace VIA a Božena Jirků z Nadace Charty 77 - Konto Bariéry. Po úvodním slovu byl představen program Office 365 pro neziskové organizace, který Microsoft spustil v září 2013 pro neziskové organizace zdarma. Počet organizací, které této nabídky využily, je u nás nejvyšší ve střední a východní Evropě (80), přičemž v současné chvíli je v českém neziskovém sektoru aktivováno téměř 5 500 účtů.

„Každá neziskovka je vlastně firma a jejich zájem zřetelně ukazuje, jaký potenciál mají moderní technologie pro rozvoj malých a středních podniků. Cloud výrazně zvyšuje dostupnost technologií pro všechny organizace bez ohledu na velikost. Výsledky programu Office 365 v ČR potvrzují, že český trh je velmi progresivní, “ dodává Lenka Čábelová, tisková mluvčí a manažerka CSR aktivit, Microsoft.

"S Office365 se v Lékořici teprve seznamujeme, ale už nyní vidíme efekt. Rosteme a potřebujeme posunout hranice naší kanceláře. A to se nám podařilo se všemi výhodami i výzvami, které Office 365 přináší," dodává Karin Pospíšilová, výkonná ředitelka, Lékořice.

Odpoledne proběhlo ve znamení workshopů a seminářů zaměřených na využití technologií, ale také oblast PR – komunikace na sociálních sítích a fenomén blogu, fundraising v online prostředí a měření dopadů výsledků činnosti neziskovek. Lektoři jednotlivých workshopů přinesli mnoho užitečných tipů a zkušeností z vlastní praxe, které sdíleli a diskutovali s přítomným obecenstvem.

Při příležitosti této akce byly představeny rovněž komplexní statistiky spojené s využíváním mezinárodního programu TechSoup. Do tohoto programu, který v České republice funguje od prosince 2010, se zaregistrovalo již 1360 českých neziskových organizací, které od společnosti Microsoft získaly zvýhodněný software v celkové tržní hodnotě 150 milionů korun. Mezi nejžádanější položky patří operační systém Windows a kancelářský balík Office.

Šestý ročník semináře proběhl na pražské Pankráci v moderních konferenčních prostorách City Green Court v PwC. Příjemná a přátelská nálada se nesla po celý den akce. Den pro neziskové organizace pořádá společnost Microsoft a Sdružení VIA ve spolupráci s programem TechSoup Česká republika a Nadací Charty 77 – Konto bariéry. Partnery akce jsou Nadace VIA, TechSoup Global a PwC Česká republika.

Kontakty pro styk s médii a veřejností

Lenka Čábelová, PR manažerka, Microsoft v České republice
Mobil: +420 602 220 194
E-mail: lenkaca@microsoft.com

Martina Poláková, PR Consultant, Microsoft v České republice
Mobil: +420 739 491 322
E-mail: a-mapola@microsoft.com

Sdružení VIA, program TechSoup Česká republika
Lukáš Pítr
Mobil: 774 000 985
E-mail: lukas.pitr@sdruzenivia.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz