Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Sedmá generace 3/2014: Nadnárodky sobě

27.6.2014
BRNO [Sedmá generace]
Autor: Vít Kouřil

Ve třetím letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Poučili jsme se z neúspěšných pobídek nadnárodním firmám? Čím hodlá prorazit himálajská korporace Bodhi and Satva´s? Přinese TTIP rovnost, volnost, partnerství? Proč v ukrajinsko-ruském konfliktu fandíme všichni? Jak se žije v ráji chodců? Proč je změna klimatu špatně načasovaná? Jak vybavit děti citlivostí pro souvislosti? Co dělají energetičtí zástupci? Kdy máme být občansky neposlušní? Proč se loví ploutve bez žraloků? Jak vypadá Leviatan jednadvacátého století? V čem si benediktýn notuje s manažerem Pumy? O čem ne/zpívají Zelené koule? Co je napsáno na pohlednici z budoucnosti?

V tomto čísle jsme navštívili bývalý hranický LG.Philips, filipínské ghetto na Smokey Mountain, bezmotorovou amazonskou vesnici nebo tchajwanský trh se žraločími ploutvemi. Přiblížíme též kauzu brněnského Amazonu, transatlantickou dohodu o obchodu a investicích, klimatickou změnu očima Naomi Kleinové, ukrajinsko-ruský konflikt či možnost zákazu experimentů na zvířatech. K rozhovoru jsme si pozvali německou pedagožku Ute Stoltenbergovou, britského energetického konzultanta Tobiho Kellnera, právníka Filipa Gregora a frontmana Zelených koulí Zdeňka Hromádku. V recenzích probíráme Thoreaovu Občanskou neposlušnost a dialog knihy Bůh a peníze, respektive filmy Leviatan a Projekt Příroda. Jako obvykle nechybí ani pozitivní Terrapie a Občanský kalendář.

V e-verzích a na webu 7.G jako obvykle najdete více fotek či delší verze některých článků. Ve dvou nových fotogaleriích vás Dalibor Mlčák provede tchajwanským trhem se žraločími ploutvemi a příběhem chlapce Jella a jeho matky Nieves z ghetta na předměstí Manily.

Seznam všech článků čísla najdete na www.sedmagenerace.cz/cislo/03-2014.

Nezapomenutelné léto přeje
redakce 7.G.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz