Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Neziskovky mohou vyjet do Norska, Lichtenštejnska nebo na Island. Cílem je navázání spolupráce.

2.9.2014
BRNO [Nadace Partnerství]
Autor: Martin Gillár, tel: 775 958 907

Prostřednictvím Fondu pro nestátní neziskové organizace mohou české neziskové organizace čerpat prostředky z fondů Evropského hospodářského prostoru financovaných Norským královstvím, Lichtenštejnským knížectvím a Islandem. Podpora Fondu pro NNO je zaměřena na čtyři klíčové oblasti – lidská práva, děti a mládež v ohrožení, sociální inkluze a ochrana životního prostředí, mezi které se během let 2014–2015 rozdělí 205 060 852 Kč.
Mikrogranty mají za cíl posílit spolupráci a vztahy mezi českými neziskovými organizacemi a institucemi z Norska, Islandu a Lichtenštejnska. Na mikrogranty je vyčleněno celkem 3.700.000 Kč a z dotací lze hradit zejména cestovní náklady pracovníků žadatele na návštěvu donorského státu a partnerské organizace, případně náklady partnerské organizace na cestu do České republiky, dále náklady spojené s pořádáním seminářů nebo workshopů i překlady a tlumočení, ad. „Ideální scénář je tedy takový, že nezisková organizace získá mikrogrant, v Norsku, Lichtenštejnsku nebo na Islandu se s vybranou organizací dohodne na tématu další spolupráce a společně připraví žádost o dotaci z 2. výzvy Fondu pro NNO. Její vyhlášení je v plánu na podzim tohoto roku,“ říká grantová manažerka Dita Tesařová z Nadace Partnerství. Zahraničním partnerem nemusí být pouze nezisková organizace, ale také další nekomerční instituce jako je veřejná správa, knihovny, školy nebo výzkumné instituce.
„Podpora českého neziskového sektoru je důležitou součástí EHP a Norských fondů 2009–2014, jejichž cílem je především sniž0ování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru a posilování vzájemné spolupráce,“ říká norský velvyslanec v Praze Jens Eikaas.
Fond pro NNO navazuje na svého předchůdce Blokový grant, jehož prostřednictvím bylo v letech 2006–2010 neziskovým organizacím přerozděleno 230 miliónů korun. Bez podpory Blokového grantu by nebyly realizovány projekty jako například Společně pro rodinu (Sdružení pěstounských rodin), Férová nemocnice (Liga lidských práv) či Komplexní ochrana velkých šelem v Beskydech (Hnutí Duha Olomouc).
Podrobné informace o Fondu pro nestátní neziskové organizace naleznete na www.fondnno.cz a kompletní znění výzvy je k dispozici na www.fondnno.cz/res/data/001/003537.pdf


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz