Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Sedmá generace 5/2014: Válka proti přírodě

20.10.2014
BRNO [Sedmá generace]
Autor: Vít Kouřil

V pátém letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Proč je válka zlobr? Zelenají armády? Jak frčí farmářské trhy? Kým jsou ochránci přírody biti? Je Atlas masa příliš masotariánský? Jak postavit hliněný domek? Vydá se Indie po zelené? Probouzí se občanská společnost? Stačí jen sázet stromy? Na které planetě žijí lidé v harmonii s přírodou? Jak pocítit lásku Gaii?

V hlavním tématu představujeme environmentální důsledky válčení a existence armád. Štěpán Jindra se věnuje negativním aspektům válek v naší kultuře, Vojtěch Pelikán sleduje současné snahy o ekologizaci provozu armád, Mojmír Vlašín si všímá pozitivních důsledků vojenských újezdů na ochranu přírody, Zuzana Vlasatá stopuje krvavou minulost (i současnost) využívání zvířat ve válkách, Barbora Bakošová přibližuje environmentální rozměr izraelsko-palestinského konfliktu a Nafíz Ahmed klimatické předpoklady napětí na Blízkém východě.

V pětce si dále si můžete přečíst reportáže z Beskyd, brněnských farmářských trhů nebo centra udržitelného života Schumacher College, rozhovory s frontmanem Trabandu Jardou Svobodou, ředitelem Hnutí Brontosaurus Dalimilem Tomanem a indickou ochranářkou Bahar Duttovou, recenze na knihu (R)evoluční ekonomie a filmy Nádherná zelená a Muž, který sází stromy. Věnujeme se též přírodnímu stavitelství, násilí páchanému na ochráncích přírody nebo polemice o Atlasu masa.Jako obvykle nechybí rubriky Ekologický kompost, Librarium, Vaše ohlasy a Terrapie, tentokrát věnovaná konferenci zeleného hnutí Nadechnutí 2014.

Seznam všech článků čísla leží na www.sedmagenerace.cz/cislo/05-2014.


Mírumilovný podzim přeje
redakce 7.G


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz