Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Maraton psaní dopisů 2014

8.12.2014
BRNO [Amnesty International Brno]
Autor: Lucie Paseková, tel: 603 280 840

- Maraton psaní dopisů probíhá po celém světě a účastní se ho ti, kterým není lhostejný osud vězňů svědomí, nespravedlivě odsouzených či zastrašovaných osob a dalších obětí porušování lidských práv. Cílem je společně ručně napsat a poslat co nejvíc dopisů s výzvami vládám či úřadům příslušných zemí a upozornit tak na porušování práv konkrétních lidí. Přímo obětem bezpráví je možné psát dopisy solidarity a vyjádřit jim tak podporu. Výsledky jsou vidět okamžitě. Už v průběhu akce jsou lidé osvobozováni z vězení, nečinné úřady začínají jednat, špatné zákony se mění nebo ruší.
Přijďte i vy od 14 hodin do pasáže Alfa (Poštovská 657/4) podepsat nebo sami napsat dopis těm, kteří mají na svědomí trýzeň, mučení a útlak či v těchto případech mohou zjednat nápravu. Od 17 hodin bude Maraton psaní dopisů pokračovat v Kabinetu múz (Sukova 4), kde vás čeká ještě další zajímavý program v rámci Týdne lidských práv. V Brně bude Maraton psaní dopisů probíhat také ve spolupráci se školami zapojenými do projektu FAIR PLAY. Jedná se o Waldorfskou Základní školu a Biskupské gymnázium.
„Do Maratonu se každoročně připojují školy po celé republice. V loňském roce padl rekord v počtu posbíraných dopisů, tak doufáme, že ho letos překonáme. Studenti si plánují akci sami a berou to opravdu vážně. Pro své spolužáky chystají stánky na chodbách školy, budou psát dopisy v hodinách angličtiny a také chystají různé doprovodné akce,“ říká k zapojení studentů Nela Armutidisová, koordinátorka vzdělávacích programů.

Letos můžete v rámci Maratonu psaní dopisů podpořit tyto případy:
Nigérie: Moses Akatugba, v době zatčení teprve 16letý, byl odsouzen k trestu smrti za ozbrojenou loupež po přiznání, ke kterému byl údajně donucen mučením.

Spojené arabské emiráty: Lidskoprávní advokát Mohammed al-Roken byl po nespravedlivém procesu odsouzen k 10 letům vězení.

Jižní Afrika: Těhotné ženy a čerstvé matky ze správní oblasti Mkhondo na východě země zbytečně umírají z důvodu nedostatečné zdravotní péče.

Uzbekistán: Erkin Musajev, bývalý úředník ministerstva obrany, byl v roce 2007 odsouzen k dvacetiletému vězení po sérii nespravedlivých soudů.

Čína: Paní Čchen Čen-pching byla v souvislosti s praktikováním Fa-lun-kungu poslána na osm let do vězení, kde je zřejmě týrána. Brněnská skupina ji „adoptovala“ a na její případ opakovaně upozorňuje.


„Jsem zavalen lavinou dopisů a pohlednic vyjadřujících mi solidaritu a soucit… v každém jsou patrné národní rysy těch, kteří je píší. Kolem Nového roku jsme měli dva dny odpočinku. Tehdy jsem četl stovky dopisů a pohlednic… mohu upřímně říci, že jsem nevynechal jediný. Cítil jsem takovou vlnu podpory a účasti, která z nich vycházela… byl to nepopsatelný Nový rok,“ říká k podpisovým akcím Ales Běljackij, bývalý vězeň svědomí, za kterého se Amnesty International zasazovala.

Kontakt a další informace:

Amnesty International Brno: www.amnesty-brno.estranky.cz
Facebook: https://www.facebook.com/AmnestyBrno

Další podrobnosti k Maratonu psaní dopisů naleznete zde:
http://www.amnesty.cz/maraton/

Další podrobnosti k Týdnu lidských práv naleznete zde: http://tlpbrno.cz/
a také na Facebooku: https://www.facebook.com/Tydenlidskychprav2011?fref=ts

Martina Čichoňová – koordinátorka Amnesty International Brno
tel: 774 353 234
e-mail: marta.kom@centrum.cz

Nela Armutidisová - koordinátorka vzdělávacích programů (Brno)
Tel: 607 292 210
e- mail: nela.armutidisova@amnesty.cz
DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz