Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Česku vzniká originální foodblog s cizokrajnými recepty a lidským příběhem

16.2.2015
PRAHA [SIMI (Sdružení pro integraci a migraci)]
Autor: Kateřina Dederová, tel: 603839076

Nový foodblog, který se zaměřuje na netradiční recepty z různých zemí světa, představuje nejen kulinářské speciality, ale také příběhy cizinců, z jejichž země pokrmy pochází. Vedle receptů na neobvyklá jídla jako je ghanský vývar od kosti nebo gruzínské chačapuri bude SIMI foodblog přinášet tipy, kde si dát cizokrajnou slavnostní večeři nebo kam vyrazit s kolegy na oběd do etnického bistra. Pro ulehčení přípravy pokrmů bude foodblog také informovat, kde lze sehnat i ty méně dostupné suroviny.

Za nápadem vytvoření SIMI foodblogu „Recepty s lidským příběhem“ stojí nezisková organizace Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) poskytující poradenství a další služby pro cizince usazené v České republice již přes 20 let. „Na SIMI foodblogu nabízíme alternativu k tradiční české kuchyni v podobě svíčkových omáček a hovězích gulášů. Zároveň jsme vytvořili prostor pro sdílení receptů z různých koutů světa. Rádi bychom naše čtenáře inspirovali nejen kulinářskými tipy, ale také k poznávání kultur, které se k jednotlivým pokrmům vážou. Součástí receptů jsou proto i příběhy cizinců, kteří pokrmy připravují – dozvíte se, jak se do Česka dostali a jak se jim u nás žije,” vysvětluje koordinátorka projektu Eva Čech Valentová z organizace SIMI.

Multikulturní večery pro veřejnost
Pro všechny, kdo se chtějí dozvědět více o zemích, ze kterých lahodné speciality na SIMI foodblogu pochází, najdou na jeho stránkách pravidelné pozvánky na multikulturní večery v Praze a ve Středočeském kraji. Na večerech, které organizace SIMI pořádá ve spolupráci s migranty, může široká veřejnost blíže poznat historii, kulturu a současnou situaci v mnoha známých i exotických zemích. Návštěvníci multikulturních večerů mají také možnost se seznámit s autory etnických specialit a na místě některé z nich i ochutnat. Po večerech o Kurdistánu a Kongu jsou v roce 2015 v plánu večery na téma Írán, Mongolsko, Srbsko, Ukrajina a o dalších zemích, ze kterých do Česka cizinci nejčastěji přichází. Večery provází sami migranti, kteří představí svou zemi a s hosty se podělí o své zkušenosti s životem v Česku. „Jelikož jídlo je důležitou součástí kultury a tím, co lidi spojuje, budou na každém večeru k ochutnání tradiční speciality vybrané země. Při odchodu návštěvníci dostanou sběratelské karty s recepty, které si mohou také najít na našem foodblogu,“ dodává manažerka PR organizace SIMI Kateřina Dederová.

Sdružení pro integraci a migraci (SIMI)
SIMI Foodblog připravuje Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) - nezisková organizace, která pomocí všestranného poradenství podporuje cizince během jejich pobytu v ČR. K hlavním aktivitám SIMI patří:
• bezplatné právní, sociální a psychosociální poradenství cizincům
• působení na veřejnost s cílem rozvíjet toleranci, potírat xenofobii a rasismus
• advokační činnost - ovlivňování legislativy v oblasti azylu, migrace a integrace cizinců
Více o projektech organizace SIMI najdete na webových stránkách migrace.com.

adresa foodblogu: foodblog.migrace.com

Foodblog vznikl díky finanční podpoře Magistrátu hl. m. Prahy v rámci projektu Dejme šanci (i)migrantům II. Multikulturní večery jsou realizovány z podpory grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů projektu Crossing borders.


Kontakt pro média:

Kateřina Dederová
Manažerka PR
Sdružení pro integraci a migraci
Tel. +420/ 603 839 076
E-mail: dederova@refug.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz