Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Sedmá generace 2/2015: Geoinženýrství

23.4.2015
BRNO [Sedmá generace]
Autor: Vít Kouřil

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Co je to geoinženýrství? Je Země nekonečně odolná, nebo nadmíru křehká? Co chtějí neo-environmentalisté? Kde narazíme na sněženky a bobry? Jak si udržet zahrádku po celý rok? Oč jde ve sporu o limity těžby? Proč bychom si měli střihnout půst? V čem spočívá pomalá žurnalistika? Kam zmizelo globální oteplování? Proč kouření škodí Zemi? Čím inspiruje Josef Vavroušek? Čeho mají v Berlíně dost? Jak by mohla vypadat Ústava Země? Jak jsou na tom ptáci? Z čeho pramení environmentální zlo?

V hlavním tématu čísla přibližujeme fenomén geoinženýrství, které se snaží čelit environmentálním výzvám technologickými řešeními. Všímáme si jeho dlouhé tradice, souvislosti s neo-environmentalisty a Kateřina Rezková v tomto kontextu přibližuje několik zajímavých knih o Zemi. Na návštěvu se vydáváme do CHKO Poodří a protestujícího Berlína, připomínáme 20. výročí úmrtí Josefa Vavrouška, hovoříme s ornitologem Karlem Hudcem a členem polské zvířecko-právní organizace Otevřete Klece Pawlem Rawickim. Dále představujeme komunitní energetiku, pomalou žurnalistiku, návrh Ústavy Země, takzvanou klimatickou přestávku, negativa tabákového průmyslu, pozitiva půstu, pěstování microgreens či přírodního stavitelství. V recenzích jsme si pak posvítili na filmové dokumenty Cowspiracy a ThuleTuvalu. Samozřejmě nechybí ani pravidelné rubriky Terrapie, Librarium, Před 7.G a Občanský kalendář.

Seznam všech článků čísla najdete na http://sedmagenerace.cz/cislo/02-2015.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz