Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dža Dureder 2015

10.6.2015
PRAHA [Slovo 21, z.s.]
Autor: Soňa Kalejová, tel: 273132715

Nezisková organizace SLOVO 21 i v roce 2015 realizuje projekt Dža Dureder, jehož cílem je doučování a příprava romských žáků základních a středních škol na další studium. SLOVO 21 tak již po několikáté zvyšuje úspěšnost mladých Romů v českém vzdělávacím systému. Dža Dureder navazuje na ceněné projekty z předchozích let, jako Dža Dureder 2014 nebo Můžeme jít dál II.
Projekt nabízí bezplatné doučování žáků základních a středních škol i roce 2015 - 2016. Působí tak preventivně proti předčasnému ukončení vzdělávání. Nabízí poradenství ve volbě dalšího studia a pořádá přípravné kurzy pro úspěšné zvládnutí přijímacího řízení na střední a vysoké školy. Do projektu se mohou zapojit romští žáci základních škol a studenti maturitních oborů z celé republiky.
Žáci a studenti se nejčastěji doučují z matematiky, českého jazyka, anglického jazyka, chemie a fyziky. Během deseti měsíců realizace posledního ročníku Dža Dureder se projektu zúčastnilo 19 studentů středních škol. Celkem navštěvovali 12 různých kurzů. Na projektu spolupracovali tři regionální koordinátoři a devět lektorů. Takto SLOVO 21 pomohlo dvěma studentům dostat se na vysoké školy. Dalších třináct studentů v kurzech stále pokračuje a pět z nich uvažuje o podání přihlášky na některou z vysokých škol.
Z přípravných kurzů, které byly od roku 2004 součástí různých projektů - například Sikhľuv odiader - Uč se dál, Dža dureder - Pokračuj nebo Můžeme jít dál - se za celých 10 let rozhodlo podat přihlášku na vysokou školu 251 romských studentů, z toho 143 mladých lidí se na vysněnou fakultu dostalo. Tento fakt považujeme za důkaz toho, že projekt je potřebný, kvalitní a efektivní.
Více informací o projektu a přihlášce naleznete na www.slovo21.czDISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz