Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Sedmá generace 3/2015: Memento naturae

23.6.2015
BRNO [Sedmá generace]
Autor: Vít Kouřil

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Proč ne/chodíme do přírody? Jak zařídit, aby děti chodily ven? Co znamená žít lokálně? Jak třídíme bioodpad? Proč blokovat neonacisty? Podléháme mediatizaci? Jak se v Holandsku pěstuje a nakupuje? Co vzejde ze spojení environmentalismu a novopohanství? Co nastalo po Farmě zvířat? Čím prospívá paření her? Proč včelařit přírodně? V čem nám pomůže volný trh?

Letošní třetí číslo zčásti zasvěcujeme ne/chuti ke kontaktu s přírodou — mimo jiné o ní hovoříme s ekopsychologem Janem Krajhanzlem a hudebníkem Tomášem Vtípilem, sledujeme vztah mezi dětstvím v přírodě a ochranou přírody v dospělosti a zprostředkováváme zkušenost Michaely Šebetovské nebo našich čtenářek a čtenářů. V seriálech sondujeme norské šelmy, kompostování a třídění bioodpadu obcemi, včelí underground, mediatizaci nebo slovenský biomasakr. Dále přibližujeme rumunské aktivisty, iniciativu Brno blokuje, nakupování potravin v Nizozemí, novopohanský environmentalismus nebo přínos počítačových her. Dočkáte se i rozhovoru se slovenským ochranářem Jurajem Lukáčem, recenzí filmů Causa Carnivora a Night Moves nebo knih Tržní farma a Divoká příroda Prahy. Vše jako obvykle doplňujeme seriály Ekologický kompost, Terrapie, Před 7.G, Librarium a servisním Občanským kalendářem.

Na webu k číslu přidáváme čtyři fotogalerie: Johana Drlíková nafotila demonstraci Brno blokuje, Lezoochranářské sdružení VLK slovenský biomasakr, Michaela Šebetovská karpatskou přírodu a účastníci norské výpravy pátrání po tamějších šelmách.

Seznam všech článků čísla najdete na www.sedmagenerace.cz/aktualni-cislo.

Nezapomenutelné léto vám přeje
redakce 7.G


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz