Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Květina pro Su Čchang-Lan: Přidejte se i vy k podpoře lidských práv v Číně a užijte si přitom piknik v Denisových sadech

27.8.2015
BRNO [Amnesty International Brno]
Autor: Lucie Paseková, tel: 603 280 840

Brno, 27. srpna 2015 - Su Čchang-Lan je novou adoptivní vězeňkyní Brněnské skupiny Amnesty International. Už rok je držena ve vězení za podněcování podvratné činnosti vůči státní moci kvůli svým prodemokratickým aktivitám. Přitom je Su Čchang-Lan také učitelkou, která by možná místo vězeňské cely seděla za katedrou a přijímala květiny od svých žáků. Kdo ví? A kdo ví, jaké zvyky se první školní den v Číně slaví? Podstatné je v tuto chvíli to, abychom společně pomohli změnit Su Čchan-Lan její současný stav a otevřeli její případ lidem. Datem 1. září tímto Brněnská skupina AI zahajuje novou kampaň právě za tento případ porušování lidských práv.

Přijďte s námi v úterý 1. září od 16:30 hod do Denisových sadů (ke kašně), kde společně vytvoříme květinový obrazec a zahájíme tímto oficiálně novou kampaň. Rozkvete kolem kašny z barevných dek, které můžete spolu s námi přinést. Po vyfocení si na dekách uděláme piknik, na místě si můžete také vyzkoušet, jaké to je nechat se potetovat hennou. Bude zde také stánek s peticí a malovaným albem, které zašleme Su Čchang-Lan do vězení jako výraz solidarity. Také vy můžete vyjádřit solidaritu naší adoptované vězenkyni a přispět k její podpoře.

Online petici můžete podepsat zde:
http://www.amnesty-brno.estranky.cz/clanky/petice-na-obranu-su-cchang-lan.html

Další informace k případu vězněné Su Čchang-Lan
Svůj společenský aktivismus zahájila Su Čchang-Lan prací s venkovskými ženami v okrese San-šan (Sanshan) v provincii Chaj-nan (Hainan). Hájila jejich právo na dědictví a na sdílení zisků pocházejících ze společného majetku. V uplynulých letech se zaměřila na problematiku ženských a dětských práv, jako jsou obchodování s dětmi, dětské nevěsty, plánování rodičovství a násilí páchané na ženách v souvislosti s politikou jednoho dítěte. Zabývala se také právy migrujících dětí, právy na půdu, nuceným vysídlováním a prodemokratickou činností. Všechny tyto aktivity byly zcela nenásilné, přesto byla nucena kvůli svému otevřenému vyjadřování zanechat své pedagogické práce a několikrát byla zadržena.

V říjnu 2014 byla zatčena a později i obviněna z „podněcování podvratné činnosti vůči státní moci“ poté, co na internetu uveřejnila komentáře na podporu prodemokratických protestů v Hongkongu. Je jí odpírán kontakt s rodinou a až do května 2015 se nemohla setkat s obhájcem. Podmínky její vazby jsou velmi špatné. Kvůli dlouhodobému zadržování a potížím se srdcem není její tělesný stav dobrý.
Kontakt a další informace:

Amnesty International Brno: www.amnesty-brno.estranky.cz
Facebook: https://www.facebook.com/AmnestyBrno

Martina Čichoňová – koordinátorka Brněnské skupiny AI
tel: 774 353 234
e-mail: marta.kom@centrum.cz

Lucie Paseková
tel: 603 280 840
e-mail: luc.pasekova@seznam.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz