Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

20 let už Projekt Šance pomáhá ,,dětem ulice“

21.9.2015
PRAHA [Projekt Šance, o. s.]
Autor: Petra Vaňková, tel: 607743763

„Hlavním cílem Projektu Šance je prevence a humanitární programy, které dávají šanci dětem ulice, aby z té ulice mohly odejít, pokud o změnu svého života stojí. Aby se nemusely stát obětí zaběhlého systému, aby se nestaly závislé na jednorázové pomoci, aby svůj život nemusely trávit mezi ulicí a vězením na účet daňových poplatníků. S naší pomocí se z klientů Projektu Šance sami stávají daňoví plátci a plnohodnotní občané,“ uvádí zakladatel a koordinátor organizace László Sümegh. „Říkáme si, že není umění někomu v nouzi dát najíst, ale naučit ho na jídlo si vydělat. Jednoduše pomáháme dětem ulice postavit se na vlastní nohy,“ dodává.

V roce 1998 otevřel ve spolupráci s městskou částí Praha 1 Projekt Šance první centrum pro klienty, kde dodnes realizuje program PRVNÍ POMOC V NOUZI. Přestože v něm klienti uspokojí všechny akutní potřeby, je hlavním úkolem centra nabízet klientům dlouhodobou pomoc ve smyslu získání sociálních, pracovních a životních návyků, které jim umožní žít samostatně. Proto byl v roce 2003 otevřen Dům Šance a v roce 2006 Pracovní terapeutická dílna, která je prevencí sociálního vyloučení mládeže. Oba projekty jsou dodnes přínosem pro českou společnost. Fungují přesto, že je Zastupitelstvo MČ Praha 5 i s ,,dětmi ulice“ vyhodilo v roce 2008 na ulici namísto povolení rekonstrukce budovy. Nevzdali se, Dům Šance i s pracovní terapií přestěhovali a díky Domu Šance i pracovní terapii se opuštěná mládež pocházející převážně z dětských domovů snaží najít své užitečné místo na světě, aby se mohla zařadit mezi pracující občany. „Úspěch je, když se ,děti ulice‘ osamostatní, založí si rodinu a vydrží jít svým novým změněným životem dál, pak si my v Projektu Šance nemáme víc co přát. Naši klienti často nacházejí uplatnění ve firmách, se kterými dlouhodobě spolupracujeme. Příkladem vynikající spolupráce jsou hotely Hilton,“ komentuje vývoj László.

Na základě dlouholetých zkušeností se Projektu Šance daří životy mladých lidí bez domova kvalitativně měnit s výrazným přínosem pro společnost – ale jen u těch jedinců, kteří naleznou motivaci a smysl v samostatnosti. Díky tomu jsou ochotní chodit do práce a přijmout odpovědnost za vlastní život. Svůj život se tak snaží změnit 60 – 70 klientů projektu ročně.

BENEFIČNÍ KONCERT HVĚZDY PRO DĚTI ULICE
U příležitosti 20 let pomoci Projektu Šance se 30. září 2015 od 19 hodin v pražském Obecním domě uskuteční benefiční koncert HVĚZDY PRO DĚTI ULICE. Během bohatého programu zazní největší hity Marty Kubišové, Václava Neckáře, Petry Janů, Petra Jandy a Igora Šeba. Doprovod zajistí orchestr BOOM!BAND. Koncertem bude provázet hned pět moderátorů – Jiřina Bohdalová, Táňa Fischerová, Petr Novotný, Milan Hajn a Saskia Burešová.

„Chcete-li i vy pomoci dětem ulice, možností je celá řada. Kupříkladu nákupem výrobků našich klientů pracovní terapie v e-shopu na http://www.sance.info/eshop. Anebo můžete svůj e-mail zaregistrovat na http://www.pomahejtemailem.cz, kde lze najít další odkazy a informace o naší snaze pomáhat,“ uzavírá László Sümegh.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz