Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Projekt „O dětech s dětmi“ Ratolesti Brno získal další podporu

22.6.2016
BRNO [Ratolest Brno]
Autor: Mgr. Veronika Křížková, tel: +420 774 682 776

V Brně probíhá již rok a půl projekt Sociálně aktivizačního programu (SAP) Ratolesti Brno s názvem O dětech s dětmi. Ten se zaměřuje na ochranu práv dětí a jejich bezpečného zapojování do rozhodovacích procesů, které se jich přímo dotýkají.
Do této doby se do projektu zapojily téměř tři desítky klientů, se kterými sociální pracovnice intenzivně pracovaly a poskytly jim bez mála 800 kontaktů. Projekt, který získal navazující dotaci, tak bude pokračovat až do dubna 2017.

Projekt O dětech s dětmi reaguje na potřebu chránit participační práva dětí na rozhodovacích procesech především při případových konferencích, které jsou realizovány pod záštitou orgánu sociálně právní ochrany dětí (OSPOD). "Případové konference mohou být nástrojem efektivní spolupráce rodiny a zainteresovaných subjektů v rámci podpůrné sítě pro ohroženou rodinu a ochrany práv jejich dětí," vysvětluje Bc. Sandra Šmídová, vedoucí SAP.
SAP pracuje na posílení informovanosti dětí a jejich rodin v oblasti dětských práv, a to jak individuální, tak skupinovou formou, včetně nácviků modelových situací.
„Z naší praxe vyplývá, že děti bývají málo zapojované do řešení témat, která se jich dotýkají. Pokud se však dětem dá dostatek času, postupně dokáží přiměřeně svému věku a vývoji formulovat svůj názor, který je nezbytný pro efektivní řešení rodinné situace,“ říká Mgr. Markéta Huková, sociální pracovnice SAP.
Díky úspěšnosti zmíněného projektu bude nadále SAP zkvalitňovat poskytované služby vzděláváním pracovnic a dalším šířením dobré praxe. Sociální pracovnice budou dalších 10 měsíců doprovázet klienty při řešení jejich obtížné životní situace, která má často velký dopad na děti a to díky grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. www.eeagrants.org


Kontakty:

Mgr. Veronika Křížková, PR a média, veronika.krizkova@ratolest.cz; 774 682 776
Bc. Sandra Šmídová, DiS., vedoucí Sociálně aktivizačního programu; sandra.smidova@ratolest.cz; 608 563 977


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz