Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Skupina dobrovolníků ze všech koutů světa přijede do Jizbic a Nymburku pomáhat dětem s autismem

25.6.2018
NYMBURK [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Miroslav Molinek, tel: 725 913 362

Středočeské obce Jizbice a Nymburk budou ve dnech 28. 6. - 10. 7. hostit skupinu dobrovolníků, kteří přijedou pomáhat dětem s poruchami autistického spektra. Mladí dobrovolníci ze Španělska, Mexika a dalších zemí budou pomáhat v rámci společného projektu INEX - Sdružení dobrovolných aktivit a spolku CENTRUM PRO VŠECHNY.

„Věříme, že lidé mají potenciál pomáhat druhým, ale protože často něvědí jak na to, nebo nemají dostatek sebedůvěry, příležitostí, podpory nebo informací, jejich potenciál zůstane nenaplněn. Našim cílem je tedy nejen poskytnout dětem s autismem kvalitně strávený čas, ale zároveň poskytnout dobrovolníkům prostor pro jejich seberealizaci a osobní rozvoj,“ říká Monika Holakovská z Centra pro všechny. Zdejší setkávání zdravých a hendikepovaných se tak stává prospěšným pro všechny zúčastněné, zároveň je výbornou příležitostí odstranit předsudky, ostych, pochybnosti a nejistotu ve vzájemné komunikaci. Zároveň je rodičům postižených dětem poskytnut prostor pro odpočinek a činnosti, které je v rámci běžného režimu péče o postižené obtížné realizovat.

Pro Jizbice a Nymburk nebude návštěva zahraničních dobrovolníků ničím neobvyklým. INEX-SDA zde organizuje mezinárodní workcampy již řadu let, a to dokonce v dvou letních termínech. Prvním termínem bude přelom června a července, druhý workcamp se koná v měsíci srpnu. Na dobrovolníky čeká nejen práce s dětmi, ale rovněž se mohou těšit na volnočasové aktivity a poznávání krás okolí.

Centrum pro všechny, spolek, je rodinné centrum, které je zaměřeno na poskytování integračních volnočasových aktivit. Připravuje akce pro všechny, a to jak pro malé, velké, zdravé i s postižením. Organizuje aktivity, při kterých se setkávají a spolupracují hendikepovaní se zdravými a jejich rodiče. Těmito akcemi jsou například volnočasové kroužky, výlety, tábory, workcampy apod.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Denisa Vaňátková

Ilustrační fotografie (autorka: Veronika Clausová):
https://drive.google.com/drive/folders/1JecJkGFQjKInkZ6AGaExfO7fW1EgZ5Jd?usp=sharing

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz