Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z celého světa pomáhají v sociálním zemědělství

12.7.2018
NOVÁ VES NAD POPELKOU [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Eliška Suchochlebová, vedoucí workcampu, tel: +420 777 611 434

Sociálně-terapeutické Centrum Tabor letos už třetím rokem přivítá skupinu dobrovolníků z celého světa. Ve dnech 13. 7. – 27. 7. 2018 do Nové Vsi nad Popelkou zavítá 12 mladých lidí z Francie, Španělska, Německa, Belgie, Dánska, Slovinska, Ruska, Srbska a Čech, aby společnými silami pomohli v hospodářství Nadace Tabor. Projekt je organizován ve spolupráci s českou dobrovolnickou organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

Již v uplynulých dvou letech bylo umožněno mezinárodním dobrovolníkům zavítat na toto výjimečné místo a podílet se na chodu a růstu Centra Tabor. Ani letos tomu nebude jinak. Tento rok je na programu řada menších prací kolem komunitní budovy Centra, na její zahradě a přilehlých polích, loukách a lesích. Dobrovolníci se zapojí do výstavby elektrického ohradníku kolem výběhu pro ovce, vylepšení skleníku, opravení zeleninových záhonků, postavení zábradlí na cestě do zahrady, zpracovávání dříví z lesa a dalších prací souvisejících s chodem hospodářství. Kromě práce čeká dobrovolníky i poznávací část pobytu formou výletů po okolí Nové Vsi. Také je nachystáno několik přednášek a diskuzí o české historii a ekologickém a sociálním zemědělství. „Vzhledem k tomu, že jsme nezisková organizace, a že se snažíme dělat co nejvíce věcí svépomocí a bez dotací státu, jsme rádi za veškerou dobrovolnou pomoc, zvláště pak, když lidi práce baví a naplňuje,“ říká Kateřina Matošková za Centrum Tabor.

Sociálně-terapeutické Centrum Tabor v Nové Vsi nad Popelkou je místem pro vzdělávání pracovníků v sociální oblasti a také místem praxe pro studenty, kteří se v budoucnu chtějí sociální či pedagogické oblasti věnovat. Zároveň se jedná o příjemné místo pro rekreační a prožitkové pobyty či kurzy a semináře na nejrůznější témata, jako ekologie, udržitelné hospodaření, tradiční řemesla a další. V neposlední řadě je Centrum Tabor domovem pro lidi, kteří ve svém životě potřebují pomoc ostatních.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Eliška Suchochlebová

Ilustrační fotografie z minulého ročníku (archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1VMSbI6N_Mx60R2jYOzGhhFSOEMUsdtHQ?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz