Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Skupina dobrovolníků z celého světa dorazí pomáhat do Centra sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 15

2.8.2018
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Tomáš Svoboda, vedoucí workcampu, tel: 603 147 126

Podobně jako tomu bylo v předchozích letech, tak i letos dorazí na dobrovolnický projekt do Centra sociální a ošetřovatelské pomoci skupina dobrovolníků, jejichž cílem bude zpříjemnit čas klientům tohoto centra a přinést nové světlo a zážitky do jejich každodenního života. Skupina 6 dobrovolníků a dvou vedoucích stráví ve zmíněném centru celý týden od 5. do 12. srpna. Projekt se koná díky spolupráci organizace INEX – SDA a CSOP Praha 15.

Tuto neděli se již podeváté sejde skupina dobrovolníků, kteří ve svém volném čase vyrazí do Centra sociální a ošetřovatelské pomoci zpříjemnit pobyt místním klientům. Účastníci, kteří dorazí například z Francie, Španělska nebo Ruska, společně se dvěma vedoucími (z České republiky a Finska) připraví zábavný program pro klienty místního centra. Kromě účasti na pravidelných cvičeních a aktivitách jako kreslení, četba nebo cvičení, budou účastníci tvořit i vlastní volnočasové aktivity - např. divadlo, vyprávění o zemích, ze kterých pocházejí apod. Vyvrcholením workcampu bude zahradní slavnost s občerstvením a bohatým mezinárodním programem, kterou dobrovolníci pro klienty připraví v přilehlé zahradě. „Dobrovolníci ale nebudou jen pracovat v místním centru. Součástí jejich pobytu bude i kurz češtiny a přednáška o nemocech ve stáří a ergoterapii. Taky nám zbude dostatek volného času na to, abychom mohli poznávat krásy Prahy. A určitě si i zahrajeme fotbal,“ sdělil Tomáš Svoboda, jeden z vedoucích. Účastníci budou ubytování ve sportovním areálu Na Šancích, kde je možnost sportovního vyžití opravdu široká.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek.

Tomáš Svoboda

Ilustrační fotografie (snímky z loňské realizace projektu, autorka: Neli Zaworová):
https://drive.google.com/drive/folders/1Zj2nXTGmya2sOaw-t_y9i-jOJYsuZ0l8?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz