Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Jizbická cesta kolem světa s dobrovolníky z různých zemí

6.8.2018
JIZBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Kristýna Jáglová, vedoucí workcampu, tel: +420 624 828 249

V rámci mezinárodního dobrovolnického projektu proběhne v Jizbicích od 12. srpna do 18. srpna tábor pro mladistvé s mentálním a tělesným postižením. Do České republiky přijedou pomáhat dobrovolníci z Mexika, Španělska, Japonska, Koreje, Hong Kongu, Francie a Itálie. Na pořádání projektu se podílí Centrum pro všechny ve spolupráci s organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit.

Letošní tábor nese název Táborové legendy - cesta kolem světa. Dobrovolníci z různých zemí světa se budou spolu s českými asistenty podílet na přípravě a realizaci tábora. Celý týden bude nabitý různorodými aktivitami, které souvisí s poznáváním odlišných kultur a tradic. Tábor je koncipován tak, že se účastníci tábora každý den „probudí“ v jiné zemi, kterou pak bude pomocí tradic představovat dobrovolník, který z dané země pochází. Projekt je tedy obohacující pro obě stany - dobrovolníci ze zahraničí se naučí něco nového o naší kultuře a zároveň v mnohém obohatí i místní asistenty a děti.

Centrum pro všechny z Nymburka pořádá tábory v Jizbicích pro děti a mladistvé s postižením již několik let. Vedle workcampů se zde během léta konají i další projekty. Více informací naleznete na internetových stránkách Centra pro všechny.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Autor: Kristýna Jáglová

Ilustrační fotografie (snímky z loňské realizace projektu, autorka: Veronika Karbanová):
https://drive.google.com/drive/folders/1I4ruZNwTzHEB3mCPjArPP6tim12AjNtG?usp=sharingDISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz