Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Náhled do světa hypnoterapie

4.9.2018
PRAHA [Český spolek hypnoterapeutů]
Autor: Jakub Tencl, PhD, tel: 272041422

Hypnóza je jednou z metod psychoterapie. Je stále více vyhledávaná k léčbě nebo k odstranění, utlumení různých psychických, somatických a psychosomatických problémů. Existuje i relaxační a relaxačně motivační hypnóza. V následujících řádcích se dozvíte o hypnoterapii víc.

Co je to hypnóza?
Hypnóza je zvýšený stav uvědomění, který umožňuje podvědomé mysli provádět pozitivní změny prostřednictvím přímých podnětů a terapeutických metafor. Zatímco tento stav je spojený s relaxací, hypnóza je vlastně útěkem z momentálního přetížení, což vede k uvolnění. Určitě znáte ten stav, kdy nevnímáte okolí. Např. při sledování televize „neslyšíte“, že na vás někdo hovoří, při čtení knihy nevnímáte okolí apod. Prostě se soustředíte na danou věc v takové míře, že vše kolem vás je mimo vědomou pozornost.

Schopnost vstoupit do tohoto „vědomého“ stavu nám umožňuje využít naše vlastní fyzické i mentální zdroje pro nastartování požadovaných změn.

Víte o tom, že hypnotický stav provází každého z nás denně?

Kdo může podstoupit hypnoterapii?
Hypnoterapii může podstoupit každý z nás, na základě podnětu od psychiatra, psychologa nebo psychoterapeuta. Nemusíte se ničeho bát, účinky hypnózy nelze zneužít proti dotyčné osobě, ani v hypnóze nemůžete nikoho instruovat a navádět k různým činům a v žádném případě nemusíte mít obavy z toho, že se z hypnózy nedostanete do bdělého stavu.

Hypnoterapie není žádné šarlatánství, léčitelství ani žádné experimentování, nýbrž se jedná o komplementární metodu, kterou může vykonávat pouze kompetentní osoba k tomu určená. Český Spolek Hypnoterapeutů na svých stránkách uvádí o hypnoterapii více, navštivte www.hypnoterapeuti.cz.

Využití hypnózy
Ve vyspělých zemích patří hypnoterapie mezi lékaři k uznávaným metodám, nejedná se o alternativní metodu. I u nás se medici na lékařské fakultě v hypnoterapii okrajově vzdělávají. Lékaři na základě diagnózy odkazují pacienty k hypnoterapeutům, kteří s nimi následně spolupracují. Individuální formou terapie můžete vyřešit celou řadu různých problémů, mezi ně patří např. poruchy spánku, emoční problémy, posílení sebevědomí, odstranění prožitých traumatických a stresujících událostí, noční pomočování, migrény, okusování nehtů, strachy a fobie, léčba závislostí jako je kouření, alkohol, drogy apod., syndrom vyhoření, tiky, gamblerství, workoholismus, alergie, odstranění bradavic, ekzémy, příprava na porod (“Hypnobirthing”) a mnoho dalších.

Etický kodex hypnoterapeuta
Český Spolek Hypnoterapeutů sdružuje prověřené a certifikované hypnoterapeuty, kteří se řídí Etickým kodexem hypnoterapeuta. Každý hypnoterapeut přistupuje ke své práci v souladu se svým povoláním, ctí subjektivitu terapeutické zkušenosti, klientovu subjektivitu, názory, přesvědčení, myšlenky a cíle, respektuje obecně chápané hranice, je schopen prověřit kvalitu své práce a praxe.

V případě jakýchkoliv problémů se neváhejte obrátit na profesionální odborníky, kteří jsou členy Českého Spolku Hypnoterapeutů.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz