Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

16 dní aktivismu proti násilí na ženách

3.12.2018
PRAHA [SOS centrum Diakonie ČCE - SKP v Praze]
Autor: PhDr. Anna Stodolová, tel: 777734167

Dne 25. 11. 2018 jsme si připomněli Mezinárodní den proti násilí na ženách a tím tak začalo 16 dní aktivismu proti násilí na ženách. V rámci toho začala také kampaň zaštítěná evropskou asociací Work with perpetrator EN https://www.work-with-perpetrators.eu/events/campaign.html, ke které se připojuje také SOS centrum Diakonie – SKP v Praze.
Cílem této kampaně, do které se zapojilo 18 organizací z 11 evropských zemí, je nabídnout veřejnosti informace o terapeutických programech pro násilné osoby a vyjasnit a minimalizovat předsudky, které ohledně těchto programů stále existují. Tato kampaň má poukázat na důležitost programů pro násilné osoby v boji proti násilí ve vztazích.
“Our main concern in increasing the safety of domestic violence survivors is that more men need to be able to recognize their violent behaviour and know whom to ask for help.”
– Alessandra Pauncz, WWP EN Executive Director
PhDr. Anna Stodolová vedoucí programu pro násilné osoby v SOS centru k tomu dodává:
“Aby byl boj proti násilí účinný je potřeba, aby existovala dostatečná nabídka pomoci jak pro ty, kdo násilí zakoušejí, tak pro ty, kdo se násilí dopouští. Ukazuje se, že bez práce s původci násilí není cesta z bludného kruhu násilí ven.”
SOS centrum Diakonie ČCE – SKP v Praze se tématem násilí ve vztazích zabývá dlouhodobě již od roku 2009. Tým odborných pracovníků poskytuje terapeutickou podporu násilným osobám ve svém projektu STOP NÁSILÍ. Program je určený mužům a ženám s násilným chováním v jakékoliv formě (fyzické, verbální, psychické, ekonomické) a nabízí individuální, párovou a skupinovou terapii (www.nasilivevztazich.cz).
V rámci program existuje i Help linka pomoci pro ty, kteří se dopustili násilí ve vztazích nebo se obávají, že by se násilí dopustit mohli. Na telefonní číslo 608 004 444 se mohou dovolat každý pracovní den mezi 9:00 a 20:00 hodinou.

V rámci 16 dní aktivismu proti násilí na ženách SOS centrum připravilo několik akcí. Těsně před započetím oficiální kampaně SOS centrum Diakonie ČCE - SKP v Praze představilo svůj program Násilí ve vztazích v rámci semináře pro duchovní a pastorační pracovníky s názvem: Násilí v křesťanských rodinách – stále neviditelné zlo, který se konal 22. 11. 2018. Tato akce pro duchovní a pastorační pracovníky měla pomoci otevřít dialog o této problematice v církvi. Z účastníků semináře byla cítit velká touha dozvědět se více o tom, jak pomoci lidem vystoupit ze spirály násilí.
Krátké představení programu pro násilné osoby také proběhlo 27. 11. 2018 od 20:30 ve Vinohradském pivovaru v rámci benefičního koncertu The Betales revival – Brouci Band.
Široká veřejnost se s touto problematikou může lépe seznámit take díky projekci filmu “A Better Man”, které se uskuteční 10. 12. 2018 od 18:00 hod v místě Prostor39, Řehořova 33/39, Praha 3.

Je to přesně v den, kdy si připomínáme Mezinárodní den lidských práv a oficiálně končí 16 dní aktivismu proti násilí na ženách. Právě promítání tohoto dokumentu s následnou diskusí se ukazuje jako dobrý způsob, jak se složitou problematikou násilí ve vztazích seznámit co nejvíce lidí. Film “A Better Man“ – „Lepším člověkem“, který byl uveden na festivalu Jeden svět, poskytuje svědectví ženy a muže, kteří se po 20 letech vrací ke komplikovanému, násilnému vztahu. Snímek je sondou do komplikované dynamiky domácího násilí a nabízí odpovědi na mnohé otázky, které jsou s tímto tématem spojeny, a mnohé otázky také v divácích vyvolává.
DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz