Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z celého světa pomohou s obnovou čechtínského pivovaru

26.7.2019
ČECHTÍN [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Klára Gajdošová, vedoucí dobrovolníků, tel: 608 411 953

Panský pivovar s kořeny v třináctém století letos poprvé přivítá od 28. 7. do 9. 8. zahraniční dobrovolníky, kteří neziskové organizaci Spolek Šemíka z Čechtína pomohou navrátit vybrané části této kulturní památky do původního stavu.

V čechtínském pivovaře se sice pivo přestalo vařit už před více než 100 lety, ale dodnes jsou zřetelné jednotlivé části provozu. Manželé Procházkovi, kteří dnes kulturní památku spravují, původně nemovitost pořídili pro uskladnění sbírky veteránů. Dnes už ale mají jiné plány. Pod hlavičkou Spolku Šemíka z Čechtína by areál bývalého pivovaru chtěli zpřístupnit veřejnosti a pořádat zde kulturní, společenské a řemeslné akce. Už dnes zde naleznete například muzeum svatebních šatů z různých časových období.

S těmito plány by také letos poprvé měli pomoci také zahraniční dobrovolníci v rámci krátkodobého dobrovolnického projektu, tzv. workcampu. Osm dobrovolníků z Francie, Mexika, Ruska, Španělska a Slovinska se bude věnovat různorodým pracím v areálu, především pak v budově staré sýpky. Pomohou ale také například s katalogizací exponátů a grafickým zpracováním popisků ve zmíněném muzeu. „Jedním z hlavních cílů činnosti našeho spolku je oživení této kulturní památky, ale také spojování lidí,“ dodávají Procházkovi. Mladý spolek už teď pořádá historické módní přehlídky, řemeslné workshopy a další setkání. Díky workcampu se zpřístupňování bývalého pivovaru posune opět o kousek dál a setkání se tak uskuteční dokonce na mezinárodní úrovni.

Workcamp proběhne ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z.s., která se již od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním. Skrze své aktivity vytváří příležitosti k aktivnímu zapojení se do společnosti a k získávání vědomostí, zkušeností a postojů užitečných pro osobní, občanský i profesní život.


Ilustrační fotografie (archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1yhrXt3ebR_J5tLpApEQvvy5bF6_JWvtU?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz