Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Odolena Voda už po páté přivítá dobrovolníky z Čech i ze světa

26.7.2019
ODOLENA VODA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Kristýna Langrová, Vladimír Soldatov, vedoucí workcampu , tel: 723 368 375

V Odoleně Vodě se bude 27. 7. - 10. 8. 2019 už po páté konat mezinárodní dobrovolnický projekt na podporu místní komunity. Dobrovolníci z celého světa přijedou strávit dva týdny prací na zvelebování místního veřejného prostoru, poznáváním místní kultury a seznamováním se s kulturami ostatních. Projekt se koná ve spolupráci s INEX-SDA a Městského úřadu v Odoleně Vodě.

Na dobrovolníky čeká práce na farské zahradě, kde budou budovat vyhlídku a jednouché dřevěné prvky (lavice a lehátka), aby tak v historickém jádru města vzniklo místo pro odpočinek a setkávání. Dále budou dobrovolníci pomáhat s různými menšími pracemi od čistění studánky a vyřezávání křoví kolem cest až po pomalování nádob na kompost, které tak poslouží jako připomínka jejich pobytu ve městě.

Ve volném čase se dobrovolníci budou moci zapojit do místního dění – zúčastní se například každoročního Setkání jazyků, které se koná v rodném domě Vítězslava Hálka. Mohou se také těšit na cyklistický výlet do Mělníka a na prohlídku věže místního kostela sv. Klimenta.

Odolena Voda skupinu mezinárodních dobrovolníků přivítá již pátým rokem. „Tentokrát čekáme dobrovolníky například z Francie, Nizozemí, Španělska a dalších evropských zemí, ale svou účast potvrdil i dobrovolník, který přijede až z Mexika,“ dodává vedoucí workcampu Kristýna Langrová.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie (snímky z realizace projektu v minulém roce, archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1cnX-2idWC62V9P8xHZfcTCuCUhriKmG8?usp=sharing

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz