Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z celého světa podpoří svou prací renovaci kláštera Porta coeli

5.8.2019
PŘEDKLÁŠTEŘÍ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Lucie Horáková vedoucí workcampu, tel: 777 343 214

Cisterciácké opatství Porta coeli bude hostit ve dnech 6. – 20. srpna 2019 mzinárodní skupinu dobrovolníků, kteří svou prací podpoří renovaci kláštera Porta coeli. Sedmnáct dobrovolníků a dobrovolnic z celého světa pomůže v Předklášteří v rámci společného projektu INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a místních organizátorů z Cisterciáckého opatství Porta Coeli.

Bohatá historie a touha po nových mezinárodních zkušenostech přilákala na projekt dobrovolníky z Číny, Ruska, Honkongu, Turecka, Dánska, Francie, Španělska, Portugalska, Itálie a Česka. „Věřím, že naše skupina ocení i duchovní přesah tohoto místa. Z každé zdi je tu cítit klid a moudrost. Moc se těším, až v této atmosféře budeme pracovat i usínat,“ říká jedna z českých vedoucích Lucie Horáková. Na pracovním programu je čištění mlýnského potoka, přilehlých zahrad a sadů nebo drobné renovační práce v areálu. Za svoji práci dobrovolníci dostanou jídlo, ubytování přímo v klášteře, volný čas k poznávání okolí a také možnost setkat se s místními lidmi během plánované mezinárodní večeře. „Doufám, že si tento workcamp užijeme stejně jako ten v Brazílii,“ dodává Petra Baštanová, kterou právě jihoamerická zkušenost inspirovala k vedení workcampu u nás v Česku.

Klášter Porta coeli (v překladu Brána nebes) vznikl z myšlenky Přemysla Otakara I. a historie tohoto místa smíření člověka s Bohem se začala psát již v roce 1233. Právem se tak tato historická památka stala klenotem obce Překlášteří u Tišnova a areál ožívá nejrůznějšími aktivitami. Kromě Podhoráckého muzea je možné navštívit i Klášterní kavárnu nebo pivovar. Duch místa je navíc až dodnes střežen komunitou sester cisterciaček.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na dobrovolnické projekty, tzv. workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie (archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1yhrXt3ebR_J5tLpApEQvvy5bF6_JWvtU?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz