Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zahraniční dobrovolníci a dobrovolnice budou v Jizbicích asistovat na táboře dětem s postižením

13.8.2020
JIZBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Mariana Zavadil, tel: +420 604 896 746

V Jizbicích se bude 13. – 23. srpna konat krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, v rámci něhož dobrovolníci pomůžou s organizací integračního tábora pro děti ve věku od 6 do 13 let. Workcamp pořádá Nymburské Centrum pro všechny, z. s. společně s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s.

Centrum pro všechny letos organizuje dva letní integrační tábory pro děti se znevýhodněním. S dětmi bude na táboře mnoho asistentů a asistentek umožňujících jejich zapojení do programu. Českou dobrovolnickou skupinu doplní až osm mezinárodních dobrovolníků a dobrovolnic. Mezinárodní skupinka před začátkem tábora připraví materiální zázemí a po něm budou mít několik dní na prozkoumání okolí Nymburka, vydají se například do Postřižinského pivovaru a na zámek Loučeň.

„Bez dobrovolníků by to nešlo, a tak vytváříme podmínky pro dobrovolnictví a podporujeme ty, kteří chtějí pomoci. S neziskovou organizací INEX-SDA nám každoročně na tábor přijede skvělá mezinárodní skupinka, která přidá našim táborům ještě další rozměr a my jsme za to pokaždé rádi,“ komentuje zkušenost s workcampy zakladatelka Centra, Martina Kučerová. Cizinci a cizinky dorazí z různých koutů světa (letos je počet zemí kvůli epidemické situaci značně omezen) a jejich motivace přijet jsou různé, spojuje je však chuť pomoci. Centrum je předem připraví na práci s dětmi se znevýhodněním a oni si kromě poznání české kultury a nových přátel odnesou jedinečnou profesní zkušenost.

„Pár let zpátky jsem v Belgii v rámci obdobného projektu na farmě získala mnoho blízkých přátel a teď se těším, až se spolu s dalšími nadšenci budeme podílet na tomto dětském táboře,“ doplňuje Mariana Zavadil z dobrovolnické dvojice vedoucích workcampu, která jinak studuje v Praze učitelství češtiny.

Centrum pro všechny sídlí v Nymburku a organizuje volnočasové aktivity pro děti. Všechny své činnosti otevírá i dětem s mentálním či fyzickým znevýhodněním. Centrum letos slaví své 15. narozeniny a na neděli 22. srpna je připraven bohatý program včetně koncertů, kam jsou všichni srdečně zváni.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od roku 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi na letošní letní sezónu připraveno téměř 30 workcampů po celém území České republiky.

Fotografie k použití (snímky z loňského workcampu v Jizbicích):
https://drive.google.com/drive/folders/1Yw_-14S31EUeEghCkfDFdbUXyZ8tpPS-?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz