Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Večer písničkářů na terasách

27.8.2020
CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777285990

V sobotu 5. září od 18 hodin budou terasy Mydlářovského domu hostit tři výrazné písničkářské osobnosti, Martinu Trchovou, Marcela Kříže a Evu Sukovou, která vystupuje pod pseudonymem Blondýna.

Osobité autorské písně, výrazný hlas, jazzová i klasická kytara, hladivý tón kontrabasu a pestrá rytmika. Tak by se ve stručnosti dal charakterizovat projev Martiny Trchové, která se svým triem zakončí letošní multižánrový festival na terasách Mydlářovského domu. Zpěvačka patřící mezi nejvýraznější interprety autorské tvorby na současné české scéně je držitelkou žánrové ceny Anděl 2016 za album Holobyt. Vedle originálních hudebních aranží na pomezí jazzu, blues, folku, latiny a šansonu oceňují posluchači i její texty plné hravosti a jemných slovních hříček, které ale dokáže interpretovat i s rockovou naléhavostí a hip hopovou kadencí.
Koncert Martiny Trchové začíná na terasách Mydlářovského domu od 20 hodin, ale předtím na pódiu od 18 hodin přivítáme i dva další, neméně zajímavé autory – interprety. Písničkářka Eva Suková, vystupující pod pseudonymem Blondýna zahraje a zazpívá písně v žánru „femme folk“, prokládané krátkými básněmi. Při koncertu zazní nejen vlastní tvorba, plná vtipu, ironie a nadsázky, ale i skladby z repertoáru Bulata Okudžava nebo Janis Joplin. Posledním interpretem, který v rámci večera vystoupí, je písničkář, básník, malíř a občasný herec Marcel Kříž. Jeho písně vychází z jazzu, blues, folku a psychedelického rocku šedesátých let minulého století. Náměty textů čerpá z životních příběhů, které interpretuje se surrealistickou hravostí i beatnickou syrovostí. Je autorem mnoha skvělých překladů textů Boba Dylana, Neila Younga nebo Toma Waitse, jejichž písně zařazuje pravidelně do svého repertoáru.
Vstupenky na večer písničkářů v MLK je možné rezervovat na telefonním čísle 469 620 310 nebo zakoupit přímo v recepci muzea. Vstupné je pro dospělé 200 Kč, děti do 10 let platí 100Kč a děti do 6 let mají vstup volný.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz