Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Česká Ves zásadně modernizuje odpadové hospodářství

31.8.2020
Jeseník [meneodpadu.cz]
Autor: Filip Poštulka, tel: 724104295

Chytré technologie zavádí do odpadového hospodářství obec Česká Ves v okrese Jeseník. Součástí modernizace obecních odpadů je i nový systém evidence. Od něj si samospráva obce slibuje výrazně větší množství vytříděných odpadů a s tím spojené úspory. V obci tak budou zastupitelé, s pomocí této novinky, sledovat prostřednictvím QR kódů skutečné množství odpadu.

Chytrý systém evidence odpadů bude mimo jiné v České Vsi sledovat parametry odpadu a umožní tak optimalizaci frekvence svozů či množství svozových nádob. Evidenční systém tedy může obci přinést úspory v oblasti odpadového hospodářství a zároveň ji připraví na přísnější legislativu.

Efektivní díky analýze
„Hledali jsme vhodný nástroj pro co nejefektivnější přístup ke komunálnímu a separovanému odpadu. Vybrali jsme proto systém ECONIT, který tyto nároky splňuje – díky němu máme dokonalý přehled na odpady,“ vysvětluje starosta České Vsi Petr Mudra a doplňuje: „Zásadní roli pro správné nastavení odpadového hospodářství sehrála analýza, kterou provedla společnost JRK – včetně návrhu dalšího postupu. Po zavedení novinek, které z analýzy vycházejí, nyní můžeme lépe reagovat na změny legislativy a především na zvyšující se náklady v oblasti odpadového hospodářství.“

Jednoduché fungování
Systém ECONIT, který obec Česká Ves zavedla, se jmenuje ECONIT a je součástí komplexního řešení společnosti JRK. Funguje jednoduše; jeho hardwarová část představuje nástroj na sběr dat – tedy mobilní terminál, který načítá QR kódy, a ta softwarová zase pracuje s daty. Technologie je přizpůsobená přesně na míru obce Česká Ves.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz