Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Muzeum je otevřeno online

10.11.2020
CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777285990

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravuje celý listopad a prosinec velké množství online aktivit pro malé i velké, včetně speciálních prohlídek muzea a neobvyklé mikulášské nadílky.

Muzeum loutkářských kultur, stejně jako všechny kulturní instituce v Česku, stojí již podruhé v krátké době tváří v tvář velmi nelichotivé situaci související s útlumem společenského života z důvodu hygienicko-epidemiologických opatření. Vzhledem k tomu, že MLK je pro návštěvníky až do odvolání uzavřené, rozhodli jsme se naše návštěvnické aktivity v co nejširší míře přesunout na internet, který nabízí v současném stavu uzavřené společnosti jediný sociální kontakt. Od začátku listopadu se tedy každý den snažíme přenést a zapojit co největší počet virtuálních návštěvníků do magického světa loutek, který, stejně jako internet, nemá prakticky žádné hranice.
Na našich webových stránkách a sociálních sítích mimo jiné navazujeme na jarní Kašpárkovu aktovku, kdy humornou formou Kašpárkovým prostřednictvím návštěvníky „vzděláváme“. Přinášíme rovněž různé zajímavé odkazy na domácí i zahraniční loutkářské projekty, včetně filmů a představení online a zpřístupňujeme zajímavé exponáty, které nejsou běžně k vidění. Návštěvníci si rovněž mohou poslechnout zvukové záznamy historických loutkových her z muzejní audiosbírky. V doprovodu maňáska Ručiky se mohou ti odvážnější vydat prozkoumávat tajemné prostory muzea, kam noha návštěvníkova dosud nevkročila, jako jsou sklepy nebo depozitář.
Na našich webových stránkách finišujeme s přípravou e-shopu, kde si návštěvníci budou moci objednat naše publikace a část sortimentu kamenného muzejního obchodu. Již nyní se můžete podívat na upoutávky na muzejní publikace, v nichž se návštěvníkům představí velká část zaměstnanců muzea. Třešničkou na dortu pak bude oblíbená mikulášská nadílka, při níž Mikuláš, čert a anděl využijí moderních vymožeností a s dětmi se spojí přes Skype. Věříme, že se v datovém přenosu kouzlo tohoto svátku a emoce s ním spojené neztratí a doufáme, že se tato neobvyklá nadílka bude dětem i rodičům líbit.
Sledujte muzejní webové stránky a stránky na sociálních sítích, kde se nejen dozvíte, jak si o virtuální návštěvu Mikuláše zažádat, ale najdete tam i spoustu zábavných aktivit a zajímavých informací ze světa loutek a lidí kolem nich.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz