Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Virtuální charitativní běh pro normálně postižené

18.2.2020
PRAHA [Portus Praha]
Autor: Dorota Šišková

Charakteristickou tradiční činností neziskové organizace Portus Praha bylo pořádání kulturních benefičních akcí, které ale už skoro rok možné pořádat není a muselo se od nich upustit. Proto se organizace rozhodla o úplně nový koncept činnosti. Své aktivity, zejména benefiční sbírku AKCE CIHLA na podporu mentálně postižených, přesunula do online světa. Lidé tak sbírku mohou podpořit koupí e-cihly. Mezi další letošní aktivity se řadí virtuální charitativní běh pro normálně postižené, který se bude konat od 15. dubna do 30. dubna 2021. "V organizaci Portus Praha se snažíme pružně reagovat na současnou situaci, a tak směřujeme naše doprovodné aktivity do online prostředí. Virtuální benefiční běh je pak ideální sportovní aktivitou, kdy každý běžec udělá něco pro své zdraví a zároveň podpoří dobrou věc” říká organizátorka běhu Soňa Cimalová. Startovné činí 150 Kč a zahrnuje diplom, startovní číslo, příspěvek pro Portus Praha, z.ú. a slosovatelný los do tomboly. Zvýšit příspěvek se může navíc při registraci na adrese https://www.myteporazime.cz/zavody/virtualni-beh-pro-normalne-postizene/.  Zapojení se do běhu je velice snadné a nevyžaduje žádné větší přípravy. Zkrátka nasadíte kecky, vyběhnete a budete si trasovat běh pomocí oblíbené aplikace a podělíte se o screenshot.
Výtěžek z běhu využije Portus Praha na sociálně terapeutické programy a rozjezd aktivit sociálně terapeutické dílny. Primární činností sociálně terapeutické dílny (STD) je pracovní nácvik, v současné době ale i hudební setkávání a společné muzicírování FaraBandu, který si za dobu svého fungování získal skvělé renomé. Kromě terapeutického účinku znamenají pro klienty pravidelné zkoušky a vystupování na koncertech velký socializační přínos. Do budoucna by chtěl Portus Praha za výtěžek nakoupit další hudební nástroje, které by nebyly zapůjčené, ale ve vlastnictví STD.  
Pro klienty s těžším typem mentálního postižení zřídí motivačně senzorické relaxační místo s interaktivními a světelnými pomůckami. Jeho účelem je senzorická stimulace, relaxace. Poskytuje atmosféru bezstarostného uvolnění, vede ke zklidnění, navozuje pocit bezpečí. Pro klienty s lehčím typem postižení si Portus Praha klade za cíl doprovodit je na cestě k co největší samostatnosti. Žijeme v době digitalizace a informatiky a není možné na toto zapomínat ani v přípravě našich klientů. Proto klientům poskytne možnost zdokonalení v počítačové a finanční gramotnosti.  
Portus Praha je nezisková organizace, která vznikla v roce 2001. Během té doby vybudovala dva objekty chráněného bydlení s celoročním provozem pro 19 klientů a dále sociálně-terapeutickou dílnu v obci Slapy. Portus Praha je také zakladatelem a hlavním koordinátorem celostátní benefiční kampaně AKCE CIHLA, která z původně pražské sbírky expandovala do řady měst v celé republice. 
Kontakty:
Soňa Cimalová- produkční, cihlavakci@portus.cz, tel. 731 477 588
Dorota Šišková- PR propagace@portus.cz, tel. 731 037 512
Registrace: https://www.myteporazime.cz/zavody/virtualni-beh-pro-normalne-postizene/


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz