Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Oslavte soukromě Den Země v sobotu 24. dubna v Třeboni - navštivte Záchrannou stanici a ukliďte kolem Zlaté stoky

21.4.2021
Třeboň [Český nadační fond pro vydru, Třeboňská záchranná stanice]
Autor: Jan Nový, tel: 725 503 563

Tradiční oslavy Dne Země jsou i letos poznamenány omezeními pro setkávání veřejnosti. Připomenout si tento celosvětový svátek ochrany životního prostředí je však možné i „soukromě“. V sobotu 24. dubna od 14 hodin se můžete vypravit do Třeboňské záchranné stanice, kde pečují o poraněné volně žijící živočichy, podpořit její provoz a pustit se do individuálního úklidu kolem Zlaté stoky.

Tradiční oslavy Dne Země jsou i letos poznamenány omezeními pro setkávání veřejnosti. Připomenout si tento celosvětový svátek ochrany životního prostředí je však možné i „soukromě“. V sobotu 24. dubna od 14 hodin se můžete vypravit do Třeboňské záchranné stanice, kde pečují o poraněné volně žijící živočichy, podpořit její provoz a pustit se do individuálního úklidu kolem Zlaté stoky. V sobotu 24. dubna od 14 hodin bude možné se blíže seznámit se stálými obyvateli Třeboňské záchranné stanice a jejich pohnutými životními osudy. „Pokud by měli lidé chuť nejen se něco dozvědět, ale i aktivně přiložit ruku k dílu, mohou pomoci s úklidem odpadků v okolí nedaleké Zlaté stoky. Nejrůznější odhozené předměty jako jsou plechovky, provázky, vlasce apod. jsou totiž nejen nepěkné na pohled, ale bývají rovněž častou příčinou různých poranění, se kterými se u našich zvířecích pacientů setkáváme,“ vysvětluje Jan Nový, ředitel stanice. Úklid však nebude vzhledem k vládním opatřením probíhat organizovaně. „Pro jednotlivce i rodiny budou u nás ve stanici připraveny pytle, popřípadě i rukavice, i když ty je lépe si vzít vlastní z domova, aby nevznikal další zbytečný odpad. Naplněné pytle pak mohou lidé umístit k popelnicím před stanicí a my zajistíme jejich odvoz,“ vyzývá k jarní akci Nový. Návštěvníci mohou činnost Třeboňské záchranné stanice v sobotu podpořit také přinesením vhodného krmení na přilepšenou zvířecím obyvatelům, vítané jsou především ovoce a zelenina, ale také ořechy nebo kvalitnější psí a kočičí konzervy či granule. „Po návštěvě stanice a vykonané práci je možné se na závěr zrelaxovat v Třeboňské přírodní učebně. Kvést to tu sice teprve začíná, ale i tak je zde již za zpěvu ptactva velmi příjemně a lidé se mohou nechat inspirovat například našimi hmyzími hotely, bylinkovými záhony a dalšími prvky přírodních zahrad. Nejmenší návštěvníci pak jistě ocení pískoviště s dřevěnými sochami kolem,“ dodává s úsměvem na závěr ředitel stanice.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz